« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ratgeber de patladı

Fenerbahçe Bayan Basketbol takımının Macar antrenörü Laszlo Ratgeber, Diana Taurasi ile Penny Taylor'ın takımdan ayrılmalarının konsantrasyonlarını bozduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Macaristan'ın tek günlük spor gazetesi olan Nemzetisport'a, takımı ve kendi geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunan Ratgeber, yola, sezona başladıkları takımla devam edemediklerini, giden oyuncuların takımı etkilediğini ve bu nedenle Bayanlar Avrupa Ligi'nde geçtiğimiz yılın şampiyonu Rus Spartak Moskova'ya kaybederek elendiklerini belirtti.

Faturanın kendisine de çıkartılacağı düşüncesinde olduğunu ifade eden Macar antrenör, “Aslında her şey iyi gidiyordu. Avrupa şampiyonu olmak için kenetlendiğimiz sırada dünyanın en iyi bayan basketbolcusu olan Diana Taurasi'nin doping yaptığı gerekçesiyle cezalandırılması, bu oyuncuyla birlikte Penny Taylor'un takımdan ayrılması tüm konsantrasyonumuzu bozdu” diye konuştu.

Fenerbahçe'de yaşanan bu olayın çok acı olduğunu söyleyen Ratgeber, “Doping yapmamış birine doping yaptı diyor ve ceza veriyorsunuz. Sonra testlerin yanlış olduğunu söyleyip cezanın kaldırıldığını açıklıyorsunuz. Bu takımın Avrupa şampiyonluğunu engelliyorsunuz ve özür diliyorsunuz, böyle bir şey kabul edilemez” açıklamasında bulundu.
Macar gazetesine, önlerinde lig ve kupa şampiyonluğu hedeflerinin olduğunu söyleyen Macar antrenör, kendisini çok zor iki ayın beklediğini, geleceğin her şeyi göstereceğini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz