ANKARA HABERLERİ

'Rastgele' hibesi

Oğuz DEMİR
15 Ağustos 2014 - 01:20Son Güncelleme : 13 Ağustos 2014 - 09:18

Büyükşehir Belediyesi, Evren’deki balıkçılara motorlu balık kayıkları ve av malzemeleri hibe edecek. Evren Belediye Başkanı Abdulkadir Demirci, avlanan balığın ilçede tüketildiğini belirterek, Hirfanlı Baraj Gölü’ndeki balık çeşidi ve sayısının artırılarak Başkent’e de balık satışı yapacaklarını söyledi.

Oğuz DEMİR

Büyükşehir Belediye Meclisi, Hirfanlı Baraj Gölü’nde halkın daha ekonomik ve teknik balıkçılık yapabilmesi için Evren Belediyesi’ne motorlu balıkçı kayıkları ve balıkçılık av malzemesi alınmasını kararlaştırdı. Büyükşehir Belediyesi ağustos ayı olağan meclisi, Ali İhsan Ölmez’in başkanlığında toplandı. Meclis toplantısındı, Evren’de balıkçılık faaliyetlerinin daha ekonomik ve teknik olarak yapılabilmesi için motorlu balıkçı kayıklarının ve balıkçılık av malzemelerinin alınarak Evren Belediyesi’ne bedelsiz olarak verilmesini içeren Başkanlık yazısı görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Belediye meclisi kararını değerlendiren Evren Belediye Başkanı Abdulkadir Demirci, belediye olarak balıkçılık alanında yeni düzenlemelere avcılık ve üretimi artırarak Başkentlilere balık temin edeceklerini vurguladı. Demirci konuyla ilgili şunları söyledi:

TEK MERKEZDEN SATIŞ

“Evren’de 100 civarında balıkçı var. Balıkçılarımız şu anda ilçemiz içerisinde değişik alanlarda satış yapıyorlar. Büyükşehir Belediyesi tarafından balıkçılarımız için yeni kayıklarımız ve av malzemeleri geldikten sonra önümüzdeki ay içerisinde yapacağımız limanda tüm balıkçılarımızın bir arada satış yapmalarını sağlayacağız. Balıkçılık Kooperatifimiz ile birlikte yapacağımız çalışmalar ile balıkçılarımız tek merkezde satışlarını yapacak. Ayrıca soğuk hava deposu yapacağız. Kayıkların alımı başladı, kayıklarımız imalathanelerde yapılıyor. Biten kayıklarımızı balıkçılarımıza teslim edeceğiz.

ÇEŞİT ARTIRILACAK

Baraj gölümüzde sazan, levrek, kadife, mercan, yayın ve kum balığı ile kerevit avcılığı yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanlığı gölümüzde yaşayabilecek diğer türler için de araştırma yapıyor. Bu çalışma sonrası, gölde balık çeşidi daha da artacak. Böylelikle şu an için kendi içerisinde tüketim yapılan bir sistemden çıkıp, balıkçılarımız Ankara merkeze de balık sunabilecek.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 'Rastgele' hibesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:51
  • Akşam
   19:51
  • Yatsı
   21:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı