Teknoloji Haberleri

  RapidShare'den ilk açıklama

  Hürriyet Haber
  26.01.2012 - 10:00 | Son Güncelleme:

  MegaUpload'ın kapatılması dosya paylaşım sitelerini korkturken RapidShare'den ilk açıklama geldi.

  Dosya paylaşım sitesi Megaupload'ın geçtiğimiz hafta ABD hükümeti yetkilileri tarafından kapatılması, benzer diğer sitelerin gözünü korkutmuş durumda.

  Ünlü dosya paylaşım sitesi Rapidshare de, akla ilk gelen paylaşım sitelerinden. Ancak Rapidshare yetkilisi Daniel Raimer, şirketin Megaupload'ın kapatılması nedeniyle kendi sitelerinin de başına birşey gelmesinden endişelenmediğini açıkladı. Ars Technica'ya konuşan Raimer, "bir baskın yapılmasından endişe duymuyoruz ve korkmuyoruz. Dosya depolama, yasal bir iştir" dedi. Rapidshare CEO'su Alexandra Zwingli ise şirketlerinin Megaupload yöneticilerinden daha açık olmaya çalıştığını söyledi.

  Zwingli, İsviçre'de kurulan RapidShare AG'nin her zaman şirket detaylarını sunduğunu ve gerçek isimler tarafından yönetildiğini, isimsiz, ara şirketler kullanmadığını söyledi. Zwingli, Megaupload'daki durumun tamamen farklı olduğuna da değindi.

  Rapidshare CEO'su son olarak, Rapidshare'in korsancılığa karşı "çok katı" olduğunu, sıkça indirilen dosya yükleyenlere ödül vermek gibi bir sistemlerinin olmadığını da söyledi.

  PES DEDİRTEN ÇİN İŞİ SAHTE CEP TELEFONLARI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı