Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rantla suçlanan Başkan Durak, müfettiş istedi

  ADANA, (DHA)
  01.10.2008 - 16:33 | Son Güncelleme: 01.10.2008 - 16:33

  EŞİNE ait arazide imar değişikliğiyle rant elde ettiği öne sürülen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Aytaç Durak, iddiaların incelenmesi için İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş talebinde bulunduğunu söyledi.

  Türkiye Belediyeler Birliği'nin de başkanlığını yürüten Durak, yaptığı yazılı açıklamada, eşinin üzerine kayıtlı arazideki imar değişikliği ile rant elde ettiği iddialarının araştırılmasını istediğini bildirdi. Son günlerde bazı gazetelerde çıkan haberlerde, kavram kargaşası yaratarak karalama kampanyası açıldığını ileri süren Durak, son derece özel bilgi birikimi gereken konuların gazete sütunlarında tartışılamayacağını, konunun aydınlığa kavuşturulması gerektiğini söyledi. Durak, bu nedenle İçişleri Bakanlığı’na dilekçe yazıp, müfettiş talebinde bulunduğunu kaydetti.

  Eşi Fahriye Durak'a 1,8 milyon YTL değerindeki 11 bin 260 metrekarelik arazinin, imar değişikliği ile değerinin 80 milyon YTL'ye çıkarıldığı iddia edilen Durak’ın, İçişleri Bakanlığı’na gönderdiği, basın açıklamasına da fotokopisi eklenen 1 Ekim 2008 tarihli dilekçesi şöyle:

  “İçişleri Bakanlığı’na
  ANKARA
  CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz’ın kendi sesinden belgelenerek ortaya çıkarılan rüşvet ve yolsuzluk skandalını kamufle etmek ve hedef şaşırtmak için gündem yaratılmak istenmekte ve Ak Partili belediyelere yönelik zorlama haberler yapılmaktadır. Bu doğrultuda şahsım ve belediyemle ilgili 30.09.2008 günlü Cumhuriyet, Milliyet ve Vatan gazetelerinde çıkan, dedikodu sitelerinden alıntı yapılarak okuyucuya sunulan haberlerin aydınlatılabilmesi için yeter sayıda ihtisas sahibi müfettişin ivedi olarak görevlendirilmesini emir ve müsaadelerinize arz ederim. 01.10.2008
  Aytaç DURAK
  Türkiye Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı