Ege Haberleri

EGE

  Rant sağlamadık hakkımız azaldı

  KUŞADASI, (DHA)
  31 Mayıs 2011 - 22:52Son Güncelleme : 31 Mayıs 2011 - 22:52

  CHP’li Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün’ün amcası Fahri Altungün’ün Kadınlardenizi Plajı’nın bir bölümünü de içine alan turistik tesis imarlı arsasını meclis 6 Ocak 2010’da ticaret alanına dönüştürddü.

  İki ay sonra da söz konusu arsanın imar planında yapı durumunda değişilikler yapıldı.Fahri Altungün, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, belediye meclisinin bu kararıyla, haklarında artma değil, aksine azalma olduğunu belirtti. “Kamuoyunun yanlış yönlendirilmeye çalışıldığını da” belirten Altungün açıklamasında, şöyle dedi:

  “Bu arsa uzun yıllar önce turizm turistik tesis olarak emsal 1.20, bina yüksekliği 22.50 metre imarlı iken Kuşadası eski Belediye Başkanı Fuat Akdoğan tarafından alınan 31 Mart 2000 tarihli kararı ile imarı turizm ve ticari tesis, emsal 1.20, bina yüksekliği 16.50 metre olarak değişmiştir. Belediye Başkanı Esat Altungün döneminde, geçen 3 Mart’ta alınan meclis kararında ise aynı arazinin imar durumu ticari alan, imsal 1.20, bina yüksekliği 13.50 metre  olmuştur. Gerek emsal gerekse de bina yüksekliği olarak bir artış değil, aksine emsal aynı kalırken bina yüksekliği açısından kazanılmış haklarımızda düşüş olmuştur. Ayrıca altı kat imardan feragat edip, yapılacak inşaatın dört katlı olmasına da rıza gösterilmiştir.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı