« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rangnick: Atınç'ı sudan ucuza aldık

Red Bull Leipzig Kulübü'nün sportif direktörü ve teknik direktörü Ralf Rangnick, Beşiktaş'tan 5 milyon Euro'ya aldıkları Atınç Nukan'a övgüler yağdırdı.

Ali VARLI / BERLİN
SON GÜNCELLEME

21 yaşında ve 1.96 metre boyundaki Atınç'ın, fiziki özellikleri ve futbol stili yönünden Alman Milli Takımı oyuncusu Per Mertesacker'e çok benzediğini savunan Rangnick, genç futbolcuyu çok ucuza aldıklarını söyledi.

Rangnick, "Atınç genç, uzun boylu, hızlı, hava topları hakimiyeti var ve çok iyi bir sol ayağa sahip. Bu özellikleriyle bana Per Mertesacker'i anımsatıyor" dedi.

Rangnick: Atınçı sudan ucuza aldık
"BEŞİKTAŞ ATINÇ'I UNUTSUN"
Beşiktaş'ın Atınç'ı geri alma opsiyonunun bulunduğunun hatırlatılması üzerine Rangnick, futbolcuya olan güvenini şu sözlerle dile getirdi:
"Bunu unutun. Atınç Leipzig'de 2020 yılına kadar kalacak."

Rangnick: Atınçı sudan ucuza aldık
ATINÇ'I TERZIC TAVSİYE ETMİŞ
Bu arada Atınç Nukan'ı Red Bull Leipzig'e kimin önerdiği de ortaya çıktı. Rangnick, genç oyuncuyu kendilerine Beşiktaş'ın yardımcı antrenörü Edin Terzic'in (üstte) tavsiye ettiğini açıkladı.

Rangnick: Atınçı sudan ucuza aldık
Slaven Bilic döneminde Beşiktaş'ta yardımcı antrenörlük yapan Edin Terziç, Borussia Dortmund U19 Takımı'nda da aynı görevi üstlenmişti. Hem Hırvat hem de Alman vatandaşı olan Terzic, bir süre Dortmund için scout olarak da çalışmıştı.

MOURINHO DA MESUT ÖZİL İÇİN "ÇOK UCUZA ALDIK" DEMİŞTİ
2010 yılında da, Real Madrid'i çalıştıran Jose Mourinho, Werder Bremen'den 13 milyon Euro'ya satın aldıkları Mesut Özil için, "Çok ucuza aldık" demişti. İspanyol ekibinde çok başarılı bir performans gösteren Mesut, geçen yıl 50 milyon Euro'ya Arsenal'e satılmıştı.

Rangnick: Atınçı sudan ucuza aldık KÜÇÜKÇEKMECESPOR'DA ATINÇ NUKAN BAYRAMI!


Bunları da Beğenebilirsiniz