Ramstore'da miting gibi çekiliş

Hürriyet Haber
14.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 14.03.1999 - 00:01

Koç'la Enka'nın Moskova'daki iki Ramstore'undan biri, miting gibi bir çekilişe sahne oldu. Ramstore'un, alışverişi canlandırmak için düzenlediği kampanyayla ilgili çekilişi 20 bine yakın Moskovalı izledi. Bazı Ruslar, ‘‘Komünistler bile bu kadar kalabalık toplayamıyor’’ yorumu yaptı.

Moskova'da Koç Holding ve Enka Holding ortaklığı ile işletilen Ramstore Alışveriş Merkezi'nin hediyeli bahar kampanyası komünistlerin bile gösterilerini gölgede bıraktı.

Bir ay boyunca 25 dolarlık alışveriş yapan müşterilerine piyango bileti veren Ramstore'un dün yapılan kampanya çekilişini izlemek için mağazaya yaklaşık 20 bin kişi geldi. Mağazayı bir stadyum kalabalığına dönüştüren çekiliş yüzünden Ramstore Alışveriş Merkezi'ne giden yollar saatlerce kapalı kaldı. Moskova Ramstore'daki bu kalabalığa daha önce hiçbir kapalı alışveriş merkezinde rastlanmadığı belirtildi.

Ramstore'un bahar çekilişinde 70 müşteri çeşitli hediyeler kazandı. Çekilişe katılan iki kişi Renault Megane otomobil, 10 kişi buzdolabı, 10 kişi çamaşır makinesi, 10 kişi bulaşık makinesi, 10 kişi de televizyon kazandı. Çekilişte 10 talihli de Türkiye'de birer haftalık tatil hakkını elde etti.

Ramstore yöneticileri, Rus halkının kampanyaya gösterdiği ilgi karşısında şaşırdıklarını belirttiler.

İlk Ramstore'u Kasım 1997'de açan Koç ve Enka Grubu, Rusya'daki krize rağmen daha önceden planladıkları Ramstore yatırımlarına devam etmişlerdi. Halen Moskova'da iki Ramstore açan Koç ve Enka, üçüncü Ramstore'un ardından iki Ramstore daha kurmayı planlıyorlar.

İlk açıldığı günlerde 10 bin kişinin ziyaret ettiği Ramstore Alışveriş Merkez'nde günlük ziyaretçi sayısı ikinci Ramstore'da 20 bine ulaşmıştı.Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı