Ramstore, Kazakistan'daki 12. mağazasını açtı

Hürriyet Haber
07.08.2009 - 16:22 | Son Güncelleme:

Migros'un uluslararası alandaki markası Ramstore, Kazakistan'ın en büyük hipermarketini açtı.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, bugün açılan ilk “Ramstore Hiper”in Kazakistan'ın “en büyük hiper marketi” olma özelliğini taşıdığı, Ramstore'un, Ramstore Hiper ile Almaatı-Bişkek yolu üzerindeki Aport Alışveriş Merkezi'nde hizmet vermeye başladığı belirtildi.

Açıklamada, Ramstore Hiper'in; Kazak tüketicilerin yoğun ilgisini çektiği, adetli ürün alımının yanı sıra kolili ürün satın alma imkanı da sağladığı kaydedildi.

Ramstore'un Kazakistan'daki toplam 12 mağazasından birinin Karaganda, birinin Çimkent, 3'ünün Astana, 7'sinin ise Almatı şehirlerinde bulunduğu, yurt dışındaki yatırımlarına hızla devam eden Migros Ticaret'in Kazakistan'da açtığı yeni formatı Ramstore Hiper ile yurt dışındaki toplam mağaza sayısının 19'a yükseldiği belirtildi.

Toplam 10 bin metrekarelik alana sahip olan Ramstore Hiper'de, 3'ü farklı noktalarda konumlanmış toplam 27 kasanın yer aldığı bildirilen açıklamada, mağazada, “hiper ucuz” fiyatlarla, rahat alışveriş imkanı sağlayan mağaza yerleşimiyle yaklaşık 45 bin ürün çeşidinin Kazakistanlı tüketicilerle buluştuğu ifade edildi.

Açıklamada, Migros Ticaret'in 2009'u büyüme odaklı bir yıl olarak geçirdiği ifade edilerek, “Yurt içinde haftada 8 mağaza açarak ilerleyen, bugün itibariyle yurt dışında ve Türkiye genelinde 66 ilde toplam bin 385 mağazaya ulaşan Migros Ticaret, Ramstore markası ile de yurt dışında mevcut ülkelerde yaygınlaşırken, bir yandan da yeni ülkelere ufuk açmayı hedefliyor” denildi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı