Gündem Haberleri

  Rambo Okan yakalandı

  Ramazan EĞRİ - İSTANBUL (DHA ÖZEL)
  23.10.2010 - 09:54 | Son Güncelleme:

  İstanbul yarınki derbi öncesi rahat bir nefes aldı. Kadıköy AK Parti İlçe Binası önünde nöbet tutan bir polisin 30 mermili 'Akrep' denilen otomatik silahını çalarak kayıplara karışan ve dün geceden beri polise hareketli anlar yaşatan "Rambo" lakabıyla tanınan Fenerbahçe taraftarı Okan Güler sonunda bir köpek kulübesinde yakalandı.

  RAMBO OKAN SIĞINDIĞI KÖPEK KULÜBESİNDE BÖYLE YAKALANDI / Foto Galeri

   

  RAMBO BÖYLE YAKALANDI / WEB TV

   

  DERBİ ÖNCESİ RAMBO ALARMI / WEB TV         

   

  30 MERMİLİ AKREP'İ ÇALDI

  Dün saat 21.00 sıralarında AK Parti Kadıköy İlçe Binası önündeki polis noktasından dün akşam saatlerinde bir polise ait "Akrep" denilen otomatik silah kayboldu. Görevli polisin kulübede unutarak ayrılmasından faydalanan bir kişinin silahı aldığı tespit edildi. Alarma geçen polis hemen güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Yapılan inceleme sonucu içinde 30 mermisi bulunan otomatik silahın "Rambo" lakabıyla tanınan Fenerbahçe taraftarı Okan Güler tarafından çalındığı belirlendi.

  SARAÇOĞLU'DA GECE ARAMASI

  Alarma geçen Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri heryeri didik didik aradı. Aramaya yüzlerce polis katıldı. Aranan yerlerden biri de yarın Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin oynanacağı Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’ydı. Gece yarısı stadın ışıklarını yakan polis, "Rambo"yu burada da aradı.

  Aramaları genişleten polisler otoyol kenarları ve ilçedeki parkları hatta hastane bahçesini dahi taradılar. Ancak Okan Güler ve silaha ait bir iz bulunamadı. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü'nün bizzat yürüttüğü aramalar gece boyunca sıkı bir şekilde sürdürüldü.

  KÖPEK KULÜBESİNE SAKLANDI

  Polis, bugün saat 10.00 sıralarında Kozyatağı'nda Okan Güler'in izine rastladı. Ancak polisin takibinden kurtulan Okan Güler, Söğütlüçeşme'de bir apartmanın bahçesindeki köpek kulübesine girerek saklandı.

  Yarım saat sonra Okan Güler'in saklandığı yeri tespit eden polis, geniş güvenlik önlemleri aldı. Sokağa giriş ve çıkışlar kapatıldı. Özel hareket timleri geldi. Bir ambulans hazır bekletildi. Basın mensupları da güvenlik şeridinin dışına alındı.

  ALİ KOÇ'U ÇAĞIRDI

  Okan Güler, Fenerbahçeli yönetici, işadamı Ali Koç ile arkadaşı Osman Ekmekçi'nin çağrılmasını istedi. Kısa bir süre sonra gelen Osman Ekmekçi polisin ikna çabalarına aracılık etti. Okan Güler bir saat sonra silahla birlikte teslim oldu. Polis, gözaltına aldığı Osman Güler'i İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürdü.

  AZİZ YILDIRIM'A KIZMIŞ

  Arkadaşı Osman Ekmekçi, “Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a kızdığı için bunu yapmış. Ali Koç'u çok seviyor. Bu yüzden Ali Koç'un gelmesini istemiş” dedi. Okan Güler, geçen yaz Aziz Yıldırım'ın istifa etmesi için Adana'da intihar girişiminde bulunmuştu.

  'FENERBAHÇELİLİĞİMİ DONDURDUM' 

  Okan Güler, sağlık kontrolünden sonra Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Emniyet girişinde basın mensuplarının soruları üzerine Güler, “Silah çalmadım buldum. Fenerium’a girip Aziz Yıldırım’ı protesto edecektim. Çalışan personeli çıkartıp kendimi rehin alacaktım. Amacım Aziz Yıldırım’a gönderme yapmak. Aziz Yıldırım’ı istemiyorum. Aziz Yıldırım gidip Ali Koç başkan olana kadar Fenerbahçeliliğimi dondurdum" dedi.

   

  POLİS TUVALETE GİTMİŞ

  ”Rambo” lakaplı Okan Güler'in silahını aldığı polis görevden alındı. Kadıköy AK Parti İlçe Binası önünde nöbet tutan bu polis hakkında idari soruşturma da açıldı. Polis ile Okan Güler'in üç yıldır tanıştığı ortaya çıktı. Polisin Okan Güler'i sık sık kulübeye alarak yemek ve çay ikram ettiği belirtildi. Polisin tuvalete gittiği sırada Okan Güler'in kilitli olmayan dolaptaki silahı aldığı anlaşıldı.

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı