Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rambo maratonu karıştırdı

Avrasya Maratonu'nda 40-44 yaş kategorisinde birinci olan Fenerbahçe'nin "Rambo" lakaplı amigosu Okan Güler'in finişe kestirmeden gittiği tespit edildi. Derecesi iptal edilen ve kendisine verilen kupa geri istenen Okan ise kayıplara karıştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Rambo yollarda / Video

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Avrasya Maratonu'nda finişe kestirmeden geldiği tespit edilen Fenerbahçeli amigo Okan Güler'in (Rambo), yaş kategorisinde kazandığı birinciliği iptal edildi. Organizatörler, kupayı geri almak için, başvuru formunda mesleği 'amigo', adresi de 'Fikirtepe Trabzon Kıraathanesi' yazan Rambo Okan'ı arıyor.

MİKROÇİPLERİN KONTROLÜ SONUCU TESPİT ETTİ

2 saat 48 dakida 39 saniyelik muhteşem bir dereceyle finişe varan Rambo Okan, 40-44 yaş kategorisinde rakiplerinin 10 dakikadan fazla önünde birincilik kürsüsüne çıktı ve kupayı aldı. Ancak ertesi gün, sporcuların ayaklarına bağlanan mikroçiplerin kontrolü sırasında Güler'in, maratonun ikinci bölümündeki 21.1 kilometreyi yaklaşık 59 dakika gibi neredeyse dünya rekoruna yakın bir dereceyle koştuğu tespit edildi. Ayrıca parkurun 30'uncu kilometresindeki kontrol noktasından da geçmediği belirlenen Rambo Okan'ın derecesi iptal edildi ve bu kategoride 2.58.33 dereceyle koşan Kemal Üney birinci ilan edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz