AYDIN HABERLERİ

Ramazanpaşa Çarşı Esnafından Aşure Hayrı

IHA
26.10.2015 - 15:40Son Güncelleme :

EFELER İLÇESİ RAMAZAN PAŞA ÇARŞI ESNAFININ DÜZENLEDİĞİ AŞURE HAYRINDA SİYASİLER BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Efeler ilçesi Ramazanpaşa çarşı esnafı geleneksel hale getirdiği aşure hayrını bu yıl da düzenledi. Aşure hayrında siyasiler bir araya geldi.
Esnafın her yıl Muharrem ayında geleneksel hale getirdiği aşure hayrı Ramazanpaşa Camisi önünde gerçekleştirildi. Hayra, Aydın Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Mesut Özakcan, CHP Efeler İlçe Başkanı Bayram İnci ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ramazan Paşa çarşı esnaflarından Muharrem Horasan hayır için yaklaşık 500 esnafın bir araya geldiğini ifade ederek, "Muharrem ayı bereket ayıdır. Birlik ve beraberlik noktasında bir araya getiren kaynaştıran inancımızdan bu yana gelen bir gelenektir. Biz de aynı şekilde bu manevi değerimizi yaşatmak ve çocuklarımıza, gelecek nesillerimize anlatmak adına her sene olduğu gibi bu yılda aşure hayrımızı yaptık" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Ramazanpaşa Çarşı Esnafından Aşure Hayrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ramazanpaşa Çarşı Esnafından Aşure Hayrı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı