Ege Haberleri

  Ramazan'da Kefe Yaylası bir başka

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  22.07.2012 - 12:50 | Son Güncelleme:

  Denizli’de Serinhisar İlçesi'nin Yatağan Beldesi'ne 5 kilometre mesafedeki 1100 metre yüksekliğindeki Kefe Yaylası, sıcak Ramazan ayında özellikle yaşlıların uğrak mekanı haline geldi.  Yatağan Belediyesi tarafından içme suyu, market, cami, tuvalet ve internet gibi hizmetlerin verildiği karaçam ve kızılçam ağaçlarının bulunduğu yaylada ister çadır isterse karavanda kalınabiliyor.
  Ramazan ayının aşırı sıcaklara denk gelmesi özellikle yaşlılar ve emekliler Kefe Yaylası'na akın etmesine neden oldu. Temiz havası ve suyuyla birlikte belediyenin de vatandaşların ihtiyaç doğrultusunda çeşitli hizmetleri vermesi yaylanın uğrak yeri olmasını sağladı. Kefe Yaylası'nda ister çadırda istenirse karavanda 2 ya da 3 ay boyunca kalınabiliyor.
  Yatağan Belediye Başkanı MHP'li Tuncer Tunçbilek, yaylanın özellikle Ramazan ayında çok rağbet gördüğünü belirterek, “Kefe Yaylası 400 çadır kapasitesine sahip. Denizli’de hava sıcaklığı 40-42 derece olduğu zaman yaylamız çok serin oluyor. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak fırınımız, bakkalımız, kasabımız, camimiz var. Camide beş vakit ezan okunuyor. Yaylamız özellikle Ramazan ayında daha çok ilgi görüyor. Kent merkezinde bu sıcak havalarda oruç tutmak çok zor ancak, yaylamıza gelen yaşlılar ve emekliler kolayca oruçlarını tutuyor” dedi. Belediyenin bu hizmetinden yararlanmanın bedeli ise sadece 400 TL.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı