Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Ramazan inzivası

Geçtiğimiz haftayı hayat arkadaşı Halil Değer’le birlikte Venedik’te geçiren Güler Yiğit, önceki gün İstanbul’a döndü. Farklı ülkeler, yeni yerler görmeyi çok sevdiğini söyleyen Güler Hanım, Ramazan ayı nedeniyle seyahatlerine bir süre ara verecekmiş. Yiğit, önemli davet ve yardım geceleri dışında evinden çıkmamaya kararlı.

Tunuslu cephesinde işler karışık

Zeynep Tunuslu, geçen ağustos ayında Çeşme’de Hüsnü Birman’la evlenmişti. Bu sürpriz evlilik kararı, en yakın arkadaşlarını bile şaşkına çevirmişti. Şimdilerde ise modacının cephesinde işler karışık... Birman, yaz sonunda geldiği İstanbul’da fazla durmayıp İzmir’e döndü. Burada yalnız kalan Tunuslu ise önceki gün Bülent Narin ile Teşvikiye’deki Milli Reasürans Çarşısı’nda dolaşırlarken görüldü.

İstanbul tarihine ışık tutuyor

1981 yılında Turgay Artam’ın Ankara’da düzenlediği müzayedelerle ülkemizde profesyonel anlamda müzayedeciliği başlatan Antik A.Ş, bir ilke daha imza attı ve ‘Dolmabahçe’den Nişantaşı’na’ isimli kitabı piyasaya sürdü. Yaklaşık altı yıllık titiz çalışmanın ürünü olan kitap, Maçka, Nişantaşı ve Teşvikiye semtlerinin tarihini gözler önüne seriyor. Kendi konusunda başvuru kitabı olarak raflarda yerini alan 370 sayfalık kitaptaki çoğu ilk defa gün ışığına çıkan 500’ün üzerinde fotoğraf, gravür ve tablo, bölgenin son 200 yıllık değişimini de ortaya koyuyor.

Burak Çetintaş’ın yıllar süren çalışması sonunda hazırlanan, Antik A.Ş. Kültür Yayınları’ndan çıkan kitap Prof. İlber Ortaylı’nın takdim yazısı ile başlamış. Eserin ilk bölümünde ise, bir zamanlar Dolmabahçe Sarayı’nın yerinde yükselen eski Beşiktaş Sarayı’nın yapılmasıyla bölgenin nasıl önem kazandığı konusu var.


İnşaat bitmiyor

Feryal Gülman ile Adnan Polat geçen yaz bir iş ortaklığına girmiş ve Polat, Gülman’ın Bodrum-Türkbükü’ndeki arazisine süper lüks villalar yapmaya başlamıştı. Bodrum Villgae adlı bu evler beklenenin de üzerinde ilgi gördü, daha proje aşamasındayken satışlar gerçekleşti. Ancak aşırı talep ikiliyi zor durumda bırakmış, evler söz verilen tarihte bitirilememiş. İnşaatların hálá sürüyor olmasından ev sahipleri ciddi biçimde şikayetçiymiş.

Eski sevgililerin işbirliği

Hakan Yangın’ın sahibi olduğu WMC Grup, bir reklam filmi için Yangın’ın eski sevgilisi İpek Tuzcuoğlu’yla anlaştı. WMC Creative’in müşterisi olan ve piyasaya gül özlü bakım ürünleri süren Rosence’in reklam çekimlerinde, Tuzcuoğlu’nun rol alması kesinleşti. Bu filmi, Hakan Yangın’ın şirketlerinden WMC Productions çekecek.

Kral’ın danışmanı

Fatih Kral, ikinci mağazasını Göztepe’de açtı. ‘By Fatih Kral Effekappa’ adıyla açılan mağazada satışa sunulan tüm ürünler İtalyan... Mağazanın etkileyici dekorasyonu, KA Mimarlık’ın sahibi Abdullah Burnaz imzasını taşıyor. Duyduğuma göre Burnaz ve Kral, burada sergilenen mobilyaları da İtalya’ya giderek birlikte seçmiş.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI