KAYSERİ HABERLERİ

“Ramazan Ayı Sigarayı Bırakmada Çok Önemli Bir Fırsat”

IHA
08 Temmuz 2015 - 09:24Son Güncelleme : 08 Temmuz 2015 - 09:25

YEŞİLAY KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI MEHMET ADIGÜZEL, RAMAZAN AYININ SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

Yeşilay Kayseri Şube Başkanı Mehmet Adıgüzel Ramazan ayının sigarayı bırakmak için büyük bir fırsat olduğunu söyleyerek, “17-18 saat dayanabiliyorsa sigarayı da bırakma şansları vardır” dedi.
Yeşilay Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde kentte çalışan basın mensuplarıyla dernek üyeleri bir araya geldi. İftar programında konuşan Yeşilay Kayseri Şubesi Başkanı Mehmet Adıgüzel, medya mensuplarıyla bir araya gelerek istişare yapmak istediklerini belirterek, “Geleneksel hale getirmek istediğimiz iftarımızı bugün gerçekleştirdik. Bir hafta önce sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldik. Sivil toplum kuruluşları bizlerle bir istişare yapmayı istediler. Biz de böyle Ramazan iftarında bir araya geldik. Onlarla da istişare yaptık. Tabi akabinde medya mensuplarıyla beraber böyle bir istişare yapalım dedik ama bunu Ramazan iftarında hem sohbet edelim hem yaptıklarımızı anlatalım diye bir araya gelmiş olduk” dedi. Ramazan ayının sigara bırakmak için çok önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Adıgüzel, “Ramazanı rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olarak biliyoruz. Bunu da biz Yeşilay olarak iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Ramazan ayı içerisinde günlük 17-18 saat zaten oruç tutuyoruz, yemek yemiyoruz, su içmiyoruz. Sigaradan da noksan kalmamız gerekiyor. Eğer sigara içenlerimiz varsa 17-18 saat dayanabiliyorsa sigarayı da bırakma şansları vardır. Eğer Ramazan ayı içerisinde bu sigarayı bırakabiliyorlarsa hem Ramazan Bayramı’nı yaşamı olurlar hem de sigaradan kendisini ve ailesini kurtardığı için bayram olarak nitelendirmemiz gerekiyor” diye konuştu.
İftar sonrası medya mensupları da bol bol sohbet etme fırsatı buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden “Ramazan Ayı Sigarayı Bırakmada Çok Önemli Bir Fırsat” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Ramazan Ayı Sigarayı Bırakmada Çok Önemli Bir Fırsat” haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:03
  • Guneş
   05:50
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:33
  • Yatsı
   21:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı