« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ralf yarışa 10 sıra geriden başlayacak

İstanbul Park'ta yapılan sıralama turlarını 5. sırada tamamlayan Toyota'nın Alman pilotu Ralf Schumacher, motor değiştirdiği için yarınki yarışa 10 sıra geriden başlayacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
McLaren Mercedes takımının Finli pilotu Kimi Raikkonen, yarınki stratejilerin önemine değinerek, "Sıralama turlarında zamanlar arasında çok küçük farklar var. Yarınki yarışı bekliyoruz. İyi bir derece elde etmek için elimizden geleni yapacağız. Yarışın güzel geçeceğini düşünüyorum." dedi.

Toyota pilotu Ralf Schumacher ise, İstanbul'dan puanla ayrılacaklarına inandığını belirterek, "Aracın performansından memnunum. Yarın iyi start almamız halinde puan alabiliriz." diye konuştu.

Bu arada motor değiştirdiği için Ralf Schumacher'in yarınki yarışa 10 sıra geriden başlayacağı bildirildi. Sıralama turlarını 5. sırada tamamlayan Schumacher, yarınki yarışa 15. sıradan başlayacak.

BMW Sauber pilotu Nick Heidfeld de, bugün gösterdikleri performansı yarınki yarışa taşımaları halinde başarılı olacaklarını ifade ederek, "Gerçekçi olmak gerekirse yarınki yarış çok zor geçecek. Hedefimiz puan almak." dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz