« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rakiplerinin korkulu rüyası oldular

Ringde birbirlerinin müsabakalarını izlerken tanışıp evlenen muay thai sporcuları Nurhayat Hiçyakmazer Deniz ile Erhan Deniz çifti, birbirlerine duydukları sevgi ve verdikleri destekle spor kariyerlerine uluslararası başarıları eklediler.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nurhayat Hiçyakmazer Deniz (27) ile Erhan Deniz (25) çiftinin aşk hikayesi 2004 yılında Antalya'da düzenlenen bir Türkiye Şampiyonası'na dayanıyor. Üstün performansı nedeniyle fazla darbe almadığı için yüzünde hiç bozulma olmayan ve bu nedenle rakiplerinin “Prenses Zeyna” ismini taktığı Nurhayat'ı ringde dövüşürken gören Erhan, önce dövüş stiline sonra da kendisine hayran oldu.

Bu turnuvada tanıştıktan sonra arkadaşlıklarını ilerleten çift, sadece sevgili olmakla kalmadı, yeri geldiğinde birbirlerine antrenörlük de yaparak spor kariyerlerinin yeni başarılarla gelişmesini sağladılar. Müsabakalara aynı ringde birbirlerine yumruk sallayarak hazırlanan çift, karşılıklı verdikleri taktikler sayesinde kendi branşlarında dünya çapında tanınan birer sporcu haline geldiler.

Nurhayat, Erhan Deniz'den aldığı destekle 2007 ve 2010 yıllarında dünya şampiyonluğu derecesi elde ederken, Erhan ise 6 kez elde ettiği Türkiye Şampiyonu unvanının yanına 2008 yılında dünya ikinciliğini de ekledi.
Çift birlikte katıldıkları turnuvalarda birçok kez birincilik kürsüsüne çıkmanın verdiği gurura rağmen en büyük mutluluğu 2010 yılında oturdukları nikah masasında yaşadı.

Bin kişi içinde birbirlerinin sesini duyuyorlar

Nurhayat Hiçyakmazer Deniz, eşi ile aynı sporu yaptığı için kendini çok şanslı hissettiğini belirterek, bunun çok faydasını da gördüklerini kaydetti.

Eşiyle aynı spor dalında mücadele etmenin kariyerine çok önemli katkılar yaptığını anlatan Nurhayat, “Biz birlikte antrenman yapıyoruz. Birbirimizi çok iyi tanıdığımız için eksikliklerimizi de çok iyi tespit edebiliyoruz. Bu sayede eksikliklerimizi daha çabuk kapatabiliyoruz” dedi.

Müsabaka sırasında bile birbirlerine taktik verdiklerini anlatan Nurhayat, şöyle devam etti:
“Ben eşimin bir maçını televizyondan canlı yayından izliyordum. Verilen arada yanındaki arkadaşını telefonla aradım ve yapması gerekenleri anlattım. O da ona söyledi ve dediklerimi yaparak kazandı. Eğer maç sırasında salondaysam zaten ben direkt kendisini uyarırım. Biz maç sırasında salonda bin kişi olsa ve gürültü yapsa bile birbirimizin sesini duyarız. Aramızda öyle bir iletişim var.”

Nurhayat, aralarındaki bu aşk sayesinde başarılı sonuçların da arka arkaya geldiğini belirterek, “Her maç öncesi birbirimizi ne kadar çok sevdiğimizi söyleyip ringe çıkıyoruz. Bu da bize ayrı bir güç veriyor” diye konuştu.
Erhan Deniz de eşiyle aynı sporu yaptıkları için zorlukları daha kolay aştıklarını belirterek, yaşadıkları aşkın spor kariyerlerine çok olumlu katkı sağladığını kaydetti.

Müsabaka sırasında eşinin zorda kaldığı anlarda bile bu durumu aşacağına olan inancını hiç bir zaman yitirmediğini anlatan Erhan Deniz, “Birbirimizin neler yapabildiğini çok iyi biliriz. Bu nedenle karşılıklı olarak maç sırasında taktikler veririz ve bu da müsabakayı kazanmamızı sağlar” dedi.

Deniz çifti, Muay Thai alanında uluslararası başarılara imza atmaya devam etmek için kararlı olduklarını belirterek, ileride çocuk sahibi olmaları durumunda onu da çok iyi bir sporcu olarak yetiştireceklerini sözlerine eklediler.
Çiftin antrenörü Ümit Doğu Işık ise her iki sporcunun da birbirine çok iyi destek olduğunu, bu sayede kendisinin işinin de oldukça kolaylaştığını belirterek, “Katıldıkları turnuvalarda her zaman favoriler arasındalar. Her ikisi de çok disiplinli ve rakiplerinin çekindiği sporcular. Birbirlerine çok iyi destek oluyorlar ve bu da başarıları beraberinde getiriyor” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz