« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rakiplerine fark attı

İlk 6 haftada G.Saray ile F.Bahçe’nin 12 puan gerisine düşen Beşiktaş, son 7 haftalık periyotta yaptığı müthiş sıçrama ile ezeli rakiplerine fark attı.

Sıddık TURGUT
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY ile F.Bahçe, Süper Lig’in ilk 6 haftasında oynadıkları tüm maçları kazanıp, ezeli rakipleri Beşiktaş’ın 12 puan önüne geçince, “Şampiyonluk yarışı bu iki takımın arasında geçer” yorumları yapıldı. Bu görüşü savunanlar Mustafa Denizli ve Beşiktaş gerçeğini gözardı ediyordu.
İlk 6 haftada bekleneni veremeyen Kartal, 7. haftada hükmen kazanılan Ankaraspor maçının ardından müthiş bir çıkış yakalayarak peş peşe 8 galibiyetle aradaki puan farkını eritti. Ezeli rakiplerinden G.Saray’ı geride bıkarıp F.Bahçe’nin 1 ardından ikinci sıraya yerleşen Kartal’ın özellikle son 7 haftadaki performansı göz kamaştırıcı.
Önlenemez düşüş
Eğer lig 2 Ekim’de başlayıp 14. haftada bitmiş, olsaydı son 7 haftada topladığı 21 puanla Beşiktaş şampiyonluğunu ilan edecekti. 8’de 8 yapan Daum’lu F.Bahçe 10 puanla ancak 9’uncu, aynı sayıda puan çıkaran G.Saray ise 11’inci olacaktı.
Son 7 haftada alınan,sonuçlara göre oluşturulacak puan cetvelinde Bursaspor ile Kayserispor’un yanı sıra Yılmaz Vural’ın Kasımpaşa’sı da üst sıralarda kendine yer buldu.

Vural mucizesi

İLK 4 maçında puan çıkaramayan Kasımpaşa’da 5. haftada göreve gelen Yılmaz Vural, ilk puanı 7. haftada kazandırdıktan sonra müthiş bir sıçrama yaptırdı takımına. Son iki maçta Trabzonspor ve F.Bahçe’yi 3-1’lik
skorlarla eli boş çeviren lacivert beyazlılarda Vural, görev yaptığı 10 maçlık periyotta yüzde 50, başarısı elde etti.

Son iki ayda 7’de 7 yaptı

EYLÜL ayı sonunda 9. sırada liderin 12 puan gerisined bulunan Beşiktaş, ekim ve kasım aylarında oynadığı 7 maçın tamamını kazanarak 2. sıraya yükseldi. Siyah beyazlılar, ekim ayında çıktığı 4 maçta 4’te 4 yaparken 5 gol attı, 1 gol yedi. Kartal, kasım ayındaki 3 maçı da galip tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler