« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rakiplere gönderme yaptı

Trabzonspor'da en büyük silah haline gelen Halil Altıntop, "İyi futbolcusu olan şampiyon olacak diye bir kural yok" dedi.

ÖMÜR AVCI / TRABZON (DHA)
SON GÜNCELLEME
Hollanda ve Almanya'da verimli ve iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini, 7 hazırlık maçı oynadıklarını belirten Halil Altıntop, "Sezonun başlamasını heyecanla bekliyorum. Galatasaray'a transfer olan kardeşim Hamit'le karşı karşıya oynayacağım bir sezon olacak. İkimiz için de çok heyecanlı bir durum. Sezonun başlamasını ve Galatasaray maçını bekliyorum" diye konuştu.

Alınan futbolculara bakıldığında Galatasaray ve Fenerbahçe'nin kendilerinden ve diğer takımlardan ileride olduğunu vurgulayan Halil Altıntop, "Futbolda bunun büyük bir önemi ve anlamı olduğunu düşünmüyorum. İyi çalışan her takımın diğeri kadar başarılı olma şansı var. Başkalarına aldırmadan kendimize bakıp, kendi işimizi doğru dürüst yaparak yolumuzda devam etmemiz gerek. Yaptıkları iyi transferlere rağmen onlarla kafa kafaya oynayacağımızı düşünüyorum. Transferlere bakıldığında ligin favorisi kesinlikle Galatasaray ve Fenerbahçe. Ama iyi futbolcusu olan şampiyon olacak diye bir kural yok. Sürpriz yapabilecek Anadolu takımları da var. Güzel ve çok çekişmeli bir sezon geçireceğimize inanıyorum" dedi.

FUTBOL FEDERASYONU'NA BAŞVURU

Trabzonspor Kulübü, yenileme çalışmaları devam eden Karabük Necmettin Şeyhoğlu Stadı'nın ışıklandırmalarının yetişmeyecek olması nedeniyle gündüz oynatılması planlanan Karabükspor maçının farklı bir stadyuma alınarak gece oynatılması için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurdu. Trabzonspor'un, başvuruya gerekçe olarak aşırı sıcakların sporcu sağlığına muhtemel zararları gösterildi.

Kulüp genel sekreteri Hasan Yener, Kardemir Karabükspor'un sahasında ışıklandırma problemi olduğunu ifade ederek, “Bu sıcakta gündüz maç oynanması sporcu sağlığı açısından sakıncalı. Bizim için öncelikle futbolcu sağlığı önemli. Herkesin buna dikkat etme zorunluluğu var. Bu sıcaklarda gündüz maçı oynamak bir cinayet olur. Hem biz hem de rakip takım için bu durum önemli” dedi.

Kardemir Karabükspor maçının ardından UEFA Avrupa Ligi maçı da oynayacaklarını vurgulayan Yener, “Bu nedenle gündüz maçı oynamak bizim için çok olumsuz bir durum olur. Futbol Federasyonu'na haftanın programını açıklamadan başvurumuzu yaptık. Şimdi federasyonun kararını bekliyoruz” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz