« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Rakibi hafife aldık"

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Tofaş'ın antrenörü Nihat İziç, deplasmanda 69-65 yendikleri Bandırma Kırmızı maçına ilişkin, “Rakibi hafife aldık” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İziç, yaptığı açıklamada, ligde oynadıkları son üç karşılaşmayı kayıpsız kapattıklarını belirterek, deplasmanda yaptıkları Bandırma Kırmızı karşısında zor anlar yaşadıklarını söyledi.  

Karşılaşmanın kendileri açısından zor olmayacağını düşündüklerini dile getiren İziç, “Rakibimizin galibiyetinin bulunmaması, bizde rahatlık yarattı. Biz rakibi hafife aldık. Bu nedenle ilk üç periyotta oyun disiplininden uzak bir mücadelede bulunduk. Son çeyrekte toparlanarak maça ağırlığımızı koyduk ve galibiyete ulaştık” diye konuştu.

Ligin zorlu geçtiğini vurgulayan Nihat İziç, şunları kaydetti:
“Türkiye ligi zorlu maçlara sahne oluyor. Her takım rakibine karşı sürpriz yapabiliyor. Biz de üst üste 3 galibiyet almamıza rağmen zor anlar yaşadık. Her şeye rağmen kazanmasını bildik. Diğer maçlarda da sürpriz sonuçlar çıkabiliyor. Bu da gösteriyor ki sahada mücadele ederek, rakibi hafife almadan oynamak gerekiyor. Ekip olarak iyi takıma karşı iyi, bize denk takımlara karşı ise istenilen oyunu sergileyemiyoruz.”
İziç, önlerinde Beşiktaş Milangaz maçı olduğunu belirterek, bu maçı da kazanmak istediklerini bildirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler