« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Raketini Cup Gel" şenliği başladı

Altınoluk Belediyesi "Raketini Cup Gel" organizasyonunun 3'üncüsü, Belediye Başkanı Hasan ÖZPOLAT ve TTF Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan AKGÜL' ün katılımıyla başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Şenliğin ilk oluşmaya başladığı günden itibaren gelişerek büyüyen "Raketini CUP Gel" 3 bu yıl katılım sayısını ikiye katlayarak start aldı. Şenliğe, Türkiye Tenis Federasyonu adına Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akgül katılırken tenis altyapına federasyon olarak yapılan katkının altını çizdi. Yüzlerce genci tenisle buluşturan organizasyonun amacı; bölgede tenisi sevdirmek, tanıtmak, herkesin tenis yapabileceğini göstermek, özellikle çocukların katılımıyla ileride ülkemizi temsil edecek teniscilerin sayısını arttırmak.
 
Bu amaçla her yıl Mayıs ayının ilk haftası Balıkesir/Edremit/ Altınoluk 'ta düzenlenen şenlik kapsamında, her yaş grubu çocuklarla tenis etkinlikleri, engelli çocuklarla tenis etkinlikleri, anaokullarına gidilerek tenis etkinlikleri, büyükler tenis maçları, "Tenis Sevgisi" temalı fotoğraf yarışmaları, doğa yürüyüşleri yapılmaktadır. 100 çocuğun tenisle tanıştığı şenlik hafta boyunca devam ederken  şenliğin en güzel ve amacına en uygun bölümü oluşturuyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz