Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rakamların şampiyonuyuz

190 ülke televizyonu tarafından naklen yayınlacak şampiyona 600 milyondan fazla kişiye ulaşacak. Satışa çıkan 850 bin biletin 230 bini şimdiden bitti. Turnuvanın 20 milyon TL’lik maliyeti şimdiden karşılandı...

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Ülkemizde düzenlenecek U-20 Dünya Kupası bir rekora imza atacak... Tam 190 ülke televizyonu tarafından naklen yayınlanacak olan turnuva 600 milyondan fazla kişiye ulaşacak. Tam 850 bin bilet satışa çıkartıldı ve bu biletlerin 230 bini şimdiden satılmış durumda. Hatta turnuvanın 20 milyon TL’lik maliyeti de bilet gelirlerinden ve FIFA’dan gelen parayla daha şimdiden karşılandı. Dev turnuvanın açılışı 21 Haziran’da Kayseri’de yapılacak Başbakan Recep Tayip Erdoğan da açılışta hazır bunacak. Ayrıca Cumhurbaşkanı Abullah Gül’ün de katılma ihtimali var. FIFA Başkanı Blatter de turnuvayı yarı finallerden itibaren Türkiye’ye gelerek izleyecek.

Geleceğin yıldızları sahada olacak

TURNUVADA geleceğin yıldızı olabilecek bir çok genç oyuncu sahne alacak. Tam 2000 futbol menajeri ve kulüp yetkilisi turnuva için akreditasyon yaptırdı bile. Türkiye’den başta 23 büyük kulüp olmak üzere neredeyse tüm kulüpler genç futbolcuları bulabilmek için izleme komitelerini görevlendirdi. Turnuva’da Juventus forması giyen Pogba, Kolombiya Milli Takımı’nda forma giyen ve yeni Messi denilen Cordoba ve Ganalı Aminu gibi önümüzde 15 yılda adından çokça söz ettirecek yıldızlar sahne alacaklar. Turnuvanın finali 13 Temmuz’da Türk Telekom Arena Stad-yumu’nda yapılacak.

Tanıdık bir isim

TURNUVADA Meksika U-20 Takımı’nın başında yakından tanıdığımız bir isim olacak. Bir dönem Galatasaray forması giyen Meksikalı Sergio Almaguer, Meksika’nın teknik direktörü olarak görev yapacak. Sarı kırmızılılarda vasat bir performans sergileyen Meksikalı antrenörün Türkiye kariyeri çok uzun sürmemişti.

Zidane ‘yardımcılık’ istiyor

Real Madrid’in efsane ismi, eflatun beyazlılarda yardımcı teknik direktör olmak istediğini açıkladı.

İSPANYA basınında yer alan haberde Fransa’nın ve Real Madrid’in efsane futbolcusu Zinedine Zidane’ın mor beyazlılarda spor direktör olarak değil yardımcı teknik direktör olarak gelmek istediğini belirtildi. Haberde Zidane’nın Real Madrid’e teknik direktör olarak gelmesi beklenen Carlo Ancelotti ile yardımcılık konusunda anlaştığı vurgulandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz