« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Raikkonen Japonya’da kazandı markalarda Renault öne geçti

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun sondan bir önceki ayağı olan Japonya Grand Prix’sini McLaren Mercedes pilotu Kimi Raikkonen ilk sırada tamamladı. Şampiyonluk mücadelesinde Alonso’nun gerisinde kalan Raikkonen, 17’nci sıradan start aldığı yarışın son düzlüğünde Renault pilotu Giancarlo Fisichella’yı geride bırakarak zafere uzandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Takım arkadaşı Juan Pablo Montoya’nın finiş göremediği yarışta birinciliği kazanan Raikkonen, Markalar Şampiyonası’nda takımına 10 puan kazandırarak aradaki farkın açılmasına da engel oldu.

RENAULT AVANTAJLI

Pilotlar Şampiyonluğu’nu Fernando Alonso ile kazanan Renault Takımı, şimdi ise gözünü Markalar Şampiyonluğu’na çevirdi. Sezonun açılış yarışını kazanan ve Japonya’da da son düzlüğe kadar lider olan Giancarlo Fisichella takımına 8 puan kazandırırken, 16’ncı sıradan start alan ‘en genç şampiyon’ Fernando Alonso ise üçüncü olarak 6 puan almayı başardı. Renault böylelikle, Japonya’dan 14 puanla ayrılarak sezonun son yarışı öncesinde Markalar Şampiyonası’nda iki puan farkla liderliğe yükseldi.

Bunları da Beğenebilirsiniz