« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Raikkonen: İlk beş mümkündü

Lotus'un Fin pilotu Kimi Raikkonen, Singapur Grand Prix'yi ilk beş içinde bitirebilecek hıza sahip olduğunu ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fin pilot, bununla birlikte, Lotus'un Marina Bay'daki performansına göre 6'ncılığın da iyi bir sonuç olduğunu söyledi.

Mücadeleye 12'nci cepten başlayan Raikkonen, "Sıralamalardaki sonucun ardından yarış fena değildi. Fakat biraz daha iyisini yapma şansımız vardı" değerlendirmesinde bulundu.

Fin pilot, "Podyum mücadelesi verebilecek yeterli hızımız yoktu. Fakat ilk güvenlik aracı pek de işimize yaramadı, belki piste çıkmasaydı bir sıra daha kazanabilirdik" dedi.

Raikkonen, "Michael ve Nico'dan kesinlikle daha hızlıydım. Fakat yarışın önemli bir bölümünde arkalarına takılı kaldım, tabi sinir bozucu. Burada sollama yapmak zor, pit stoplara ve birilerinin hata yapmasını bekliyorsunuz" diye konuştu.

turkiyef1.com'un haberine göre; Lewis Hamilton'ın yarış dışı kalmasıyla klasmanda üçüncü sıraya yerleşen Raikkonen, bu pozisyonunu koruyabilmek için takımın daha fazla performans göstermek zorunda olduğunu da ifade etti.

Bu arada Monza'nın ardından yarışlara dönen Romain Grosjean, "Zor bir yarış oldu ancak kötü bir sonuç değil. Performansımız hafta sonunun başında düşündüğümüzden çok daha iyiydi" yorumunda bulundu.

Grosjean ayrıca, yarışta takım arkadaşının kendisinden daha hızlı olduğu için yerini Raikkonen'e bıraktığını söyleyerek, "Onu arkada tutmanın bir anlamı yoktu" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz