Ege Haberleri

  Rahvan atlar koştu

  İZMİR (DHA)
  01.07.2012 - 10:56 | Son Güncelleme:

  Bornova Belediyesi'nin katkılarıyla Pınarbaşı'nda 21 yıl sonra yeniden Rahvan At Yarışı düzenlendi.


  Bornova'da en son 21 yıl önce gerçekleşen Rahvan At Yarışları Doğanlar ‘da yeniden düzenlendi. Bornova Rahvan Atları Yetiştiricilik ve Binicilik Spor Kulübü ile Bornova Belediyesi'nin işbirliğiyle düzenlenen ve yaklaşık 5 bin kişinin izlediği yarışlar şenlik havasında geçti. Yarışlara yurdun dört bir tarafından katılım olurken yaklaşık 100 at da şampiyonluk için koştu. Doğnalar'daki Rahvan at Yarış’ına Tokat, Ordu, Kayseri, Bursa, Antalya, Denizli, İzmir, Menemen, Ödemiş, Nazilli Turgutlu ve Kemalpaşa il ve ilçelerinden çok sayıda katılım gerçekleşti.
  Yarışları Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Belediye Meclis üyeleri Erol Mutlu, Mehmet Çıtak, Barış Aysal ve çok sayıda davetli izledi. Organizasyonun önümüzdeki yıl da aynı alanda yapılacağı müjdesini veren Başkan Sındır'a at sahipleri teşekkür etti.
  Rahvan at yarışı geleneğinin ülkemizde yüzyıllardır sürdürüldüğüne dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, “Bornova'da en son 21 yıl önce vatandaşlarla buluşan bu kültürü yeniden hayata geçirdik. Önümüzdeki yıl da Rahvan At Yarış’ına ilçemizde ev sahipliği yapacağız. Bu yarışlar sadece kültürü yaşatmak değil, birlik beraberlik ve barışı pekiştirmek adına da yararlar sağlıyor. Hepinize yarışmada başarılar diliyorum” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı