Gündem Haberleri

  Rahip Santoro'nun annesi oğlunun katilini affetti

  (a.a.)
  09.02.2006 - 22:21 | Son Güncelleme:

  Trabzon'da silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Katolik Rahip Andrea Santoro'nun annesi, oğlunun katilini affettiğini açıkladı.

  Aziz Fabiano ve Aziz Venanzio Kilisesi'nde Santoro'nun naaşını ziyaret ettikten sonra maktulün annesiyle görüşen İtalya Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gianfranco Fini, “Rahip Andrea'nın annesi, oğlunun katilini bağışladı. Yarın Başbakan Erdoğan'ı arayıp bunu anlatacağım” dedi. Fini, Santoro'nun annesinin kendisinden, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı arayıp durumu iletmesini talep ettiğini belirtti.

  Trabzon'da öldürülen rahibin naaşını ziyaret etmenin bir vatandaşlık borcu olduğunu ifade eden Fini, “Buraya gelmek herkesin görevi. Hayatını feda etmesiyle, sadece ülkemizi değil tüm dünyayı etkilemiş olan böyle bir insanın anısına saygı icabı buraya gelmek, bakanlığım bir yana, bir vatandaş olarak da zaten görevim” dedi.

  Fini, Santoro'nun Türkiye'de de çok sevildiğine işaret ederek, ”Rahip Andrea, Türk meslektaşımın ifadesiyle söylüyorum, o ülke yetkilileri tarafından da hayırsever olarak bilinen biriydi” diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı