Dünya Haberleri, Son Dakika, Haberler

DÜNYA

  Rahibe grup seks kurbanı

  21 Temmuz 2009 - 10:24Son Güncelleme : 21 Temmuz 2009 - 07:15

  Genç rahibe 17 yıl önce manastırın bahçesinde ölü bulunmuştu. Ölümündeki sır perdesi şimdi aralandı.

  Hindistan’da 17 yıl önce manastır bahçesinde ölü bulunan ve tüm ülkeyi yasa boğan Rahibe Abhaya’nın, grup seks yaparken yakaladığı iki rahip ve bir rahibe tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

  Hindistan’ın Kottayam kentindeki St. Pius Katolik Manastırı’nda görev yapan Rahibe Abhaya, 1992 yılında henüz 21 yaşındayken, bahçedeki su kuyusunda ölü olarak bulundu. Çevresi tarafından çok sevilen rahibenin ölüm haberi, ülkeyi yasa boğdu. Polis, yaptığı araştırmalardan sonra Abhaya’nın intihar ettiği sonucuna vararak, dosyayı kapattı. Ancak aradan 17 yıl geçtikten sonra emniyet güçleri ve savcılık gelen bir ihbar üzerine dosyayı yeniden açtı. Yüzlerce insanın ifadesi alındı, manastırda geniş çaplı araştırmalar yapıldı ve rahibenin aslında intihar etmediği, grup sekse şahit olduğu için bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

  MUTFAKTA YAKALANDI

  Rahibe Abhaya, 27 Mart 1992 gecesi iki sıralarında su içmek için odasından manastırın mutfağına gitti. Burada gördüğü manzara ise sonu oldu. Rahibe Sephy adındaki arkadaşı, okulunda derslerine giren Rahip Thomas Kottoor ve Rahip Jose Puthurukayil ile mutfağın ortasında grup seks yapıyordu. Sephy, Abhaya kendilerini görünce panikledi ve olay duyulmasın diye eline geçirdiği bir baltayla arkadaşına vurarak bayılttı. Abhaya’yı öldüren rahipler de genç kızın cesedini su kuyusuna attı. Polis, Kottoor ile Puthurukayil’in geceyarısından sonra sık sık kadınlara ait manastıra gizlice girdiğini ve Sephy ile birlikte olduklarını belirledi. Tutuklanan rahipler ve rahibe, gelecek aylarda mahkemeye çıkacak.

  ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI ALACAKLAR

  Hint polisi, 2007’de yeniden açtığı dosyadan sonra Rahibe Sephy, Rahip Kottoor ve Rahip Puthurukayil’i geçen kasımda tutuklamıştı. Kerala Savcılığı, önceki gün iddianameyi hazırladı ve basına sundu. Mahkemenin üçüne de ömürboyu hapis cezası vermesi bekleniyor.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 48 Yorum }
  • Ahmet Arınç 21.7.2009 15:40:17
   Hiçbir semavi din cinayeti hoş görmez. Bütün semavi dinlerde cinayet yasaktır ve en büyük günahlardan biridir. Ama görüldüğü gibi bütün dinlerde de münafıklar mevcuttur. Burada tartışılacak değil, kınanacak bir konu vardır. Allah insanlık alemini münafıkların şerrinden korusun.
  • Sebahattin Özen 21.7.2009 15:39:30
   Recm konusu yeri gelmişken açıklayalım,hristiyanlığın ilk yıllarında recm cezası uygulanıyord,fakat bu uygulamaya Hz.İsa taraf olmadı.Bunun ilgili ünlü bir anekdot var,Hz İsa'ya yanındakiler recm uygulaması için baskı yaparlar ama Hz İsa"İlk taşı içinizde ki günahsız atsın"sözüyle recmi bitirmiştir
  • elif aydın 21.7.2009 15:04:20
   Ne dini arkadaşlar burda insanlık söz konusu siz hala müslümanlık histiyanlık konusunda tartışıp yerinizde saymaya devam edin. Olay din meselesi değil sanki çok daha kötülerini müslümanlar yapmıyorlar mı burdan hatim vermekle olmaz bu işler ...
  • Hardu Kek 21.7.2009 13:50:51
   Nesli Özen <br>insanlar Hristiyanlık Yahudilik vs. uydurdularsa bir başkasınıda uydurmuş olamazlarmı?
  • Nesli Özen 21.7.2009 12:27:55
   FATİH DUMLU ,Kuran'ı okumuşsun da İslamiyetten başka hak din olduğunu anlayamamışsın ,okuduğunu iddia ettiğin halde böyle yanlışa düşüyorsan pes doğrusu ,Hz.İsa ve Hz. Musa döneminde kitaplar indirildi ama din dediğin Hristiyanlık Yahudilik vs. insanların uydurduklarıdır. Din ise tekdir o da İslam.
  • fedaykin korba 21.7.2009 09:47:41
   baskı altına alınan cinsellik bu tür insan doğasına aykırı sapıklıklara sebep oluyor...Vatikan'da bile bu tür sorunlar yüzünden skandallar yaşanıyor.
  Sayfa Başı
  Haberlerkandıraistanbulda sonbaharsonbaharda istanbulkurbanbayramisonbahar gezilecek yerMaşukiyeAfrika