Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rahatsızlık verici dönem

  Emre BAYLAN / DHA
  26 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 26 Kasım 2009 - 01:23

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dün Antalya´da Büyükşehir Belediyesi´nce yaptırılan Hurma Atıksu Arıtma Tesisleri temel atma törenine katıldı.

  “Rahatsızlık verici bir dönemden geçiyoruz” diyen Baykal, törendeki konuşmasında özetle şunları söyledi:

  Şiddetin, silahın, terörün işin içinde olduğu yerde siyasete ve demokrasiye yer yoktur. Siyaset ve demokrasi olacaksa kesinlikle silah olmayacak, şiddet olmayacak, saldırı olmayacak. Şiddete göz yumarsak, birilerimiz şiddeti himaye ederse, birilerimiz şiddetten güç alarak siyaset yapmaya kalkarsa bu demokrasiyi kökünden çıkmaza sokar. Eğer meşru otoriteler şiddetle müzakereye başlar, şiddetle, silahla işbirliğine başlar ise hayatın giderek genişleyen alanlarını şiddetin etkisine açılması kaçınılmaz hale gelir. Eğer şiddet hayatın çeşitli alanlarında etkin olmaya, söz sahibi olmaya yer tutmaya başlarsa toplumsal barışı korumak, kardeşliği korumak giderek güçleşir.

  Teröristler suçsuz insan gibi

  Kardeşliği tehdit eden şey terördür. Terör dağda da zararlıdır, kentte de zararlıdır. Terörün muhatap alınması dağda da kentte de zararlıdır. Terör karşısında net bir tavır takınılmasına şiddetle ihtiyaç vardır. O nedenle bu sıkıntılı ortamda ülkeyi yönetenler kafaları netleşmelidir. Terör örgütleriyle siz resmi kurumlar olarak işbirliği yapar, sahiplenir, ayağına mahkemeler taşırsanız, onları terör örgütlerinin üyeleri oldukları halde suçsuz insanlar gibi hayatın i çine çağırırsanız hayatın içindeki oluşumları da tehlikeye atmaya başlarsınız. Devletin temelinde sağlam maya var. Temeli atanlar sağlam bir maya atmışlar. O temelin üzerinde sadık kalarak ülkemizi çok daha ileriye götüreceğimize yürekten inanıyorum.

  Teknik direktör pozu

  CHP lideri Deniz Baykal, Antalya’da Haşim İşcan Aile Danışma Merkezi’nin açılışına da katıldı. Baykal, burada kendisini bekleyen Trabzonsporlu çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi, yeni teknik direktörlerini sordu. Ancak çocuklar bilemeyince Baykal, “Siz nasıl taraftarsınız” dedi. Çocuklardan Baykal’a cevap gecikmedi: “Teknik direktörümüz sizsiniz.” Bunun üzerine Baykal, “Siz bizden de siyasetçi çıktınız” deyince herkes güldü.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı