Dünya Haberleri

DÜNYA

  Rahatsız etmemek için aramıyormuş

  DHA
  20 Şubat 2011 - 12:53Son Güncelleme : 20 Şubat 2011 - 12:53

  İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, “yakın dostum" dediği hatta elini öperek onurlandırdığı Libya Lideri Muammer Kaddafi'yi “rahatsız etmemek için" aramadığını söyledi.

  Kuzey Afrika ülkelerinde birbiri ardına başlayan ayaklanmalar Libya'ya da sıçradı.

   

  Ülkede 42 yıllık Kaddafi yönetimini devirmeye yönelik geçen hafta başlayan ayaklanmalarda bugüne kadar 84 kişi yaşamını yitirdi. Kaddafi için “dostum" hitabını kullanmaktan çekinmeyecek kadar yakın diyalogu olduğu bilinen Berlusconi ise, dostluğunu ertelemiş görünüyor.

   

  Libya'da dökülen her damla kan Kaddafi rejimini sona yaklaştırırken, Berlusconi, düzenlediği basın toplantısı sırasında gazetecilerin “Kaddafi ile görüştünüz mü?" sorusunu, “Hayır görüşmedim. Durum hala çok değişken. Bu nedenle kendime hiç kimseyi rahatsız etme izni vermiyorum" diye konuştu. Berlusconi ayrıca, “Ancak hükümet tüm bölgelerde olanlarla ilgili endişelidir" dedi.

   

  “BİN ALİ'NİN ÖLDÜĞÜNE İNANMIYORUM"

  Tunus'taki ayaklanmaların ardından ülkesini terk ederek Suudi Arabistan'a sığınan 74 yaşındaki devrik lider Bin Ali'nin beyin kanaması sonucu öldüğü yönündeki iddialarla ilgili ise Berlusconi, gazetecilere “Bin Ali ile ilgisi kesin haberler var mı?" sorusunu yönelttikten sonra sözlerine şöyle devam etti; “Ben inanmıyorum. Dün gelen haberler bana Tunus'tan teyit edilmedi."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı