« Hürriyet.com.tr

Ragıp Savaş’ın favori mekânları

Oyuncu Ragıp Savaş, bu yaz ailesiyle Çeşme’de tatil yaptı. Yakında Çanakkale Bademli’ye gitmeyi planlıyor. Hayalindeyse yelkenliyle denize açılıp alabildiğine yol almak var. İşte Savaş’ın favori mekânları...

Esra ERDOĞAN
X

OTELLER

İMBAT MOTEL, ÇANAKKALE
Ragıp Savaş’ın favori mekânları

Artık kızımız büyüdüğü için her şey dahil otellerde yapılan tatillerin yerine kaliteli butik otelleri tercih ediyoruz. Geçen yaz bir dost tavsiyesiyle gittik bu mekâna. Midilli Adası’nın tam karşısında, doğayla iç içe. Sahilini çok beğendik. Yemekleri ve hizmeti de iddialı (Ağustos’ta oda fiyatı kişi başı 165 TL - imbatmotel.com)

HILLSİDE BEACH CLUB, FETHİYE
Ragıp Savaş’ın favori mekânları

Lüksü seviyor, konfora önem veriyorsanız burası size göre. Doğası da muhteşem. Kendine özel koyunda yüzebilir, deniz sporları yapabilirsiniz. Spa’sı ve çocuk kulübü de var. Huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlere tavsiye ederim (Ağustos’ta kişi başı her şey dahil 579 TL - hillside.com.tr).

DİVAN OTEL, BODRUM
Ragıp Savaş’ın favori mekânları

Özel bir yeri var bende. Eğlencenin merkezinde. Yemekleri çok iyi. Hizmeti de sizi ayrıcalıklı hissettiriyor. Ahşap iskelesi çok keyifli. Otel konumuyla da Bodrum yarımadasındaki tarihi yerlere kolayca ulaşabilmenizi sağlıyor (Ağustos standart oda fiyatı 702 TL - divan.com.tr).

KAFE
AŞŞK KAHVE, KURUÇEŞME
Ragıp Savaş’ın favori mekânları

Kafeye giderken bir kitap alırım yanıma. Uzun süre oturup okumayı ve vakit geçirmeyi severim. Bu yüzden de kendimi rahat hissetmem gerekli o mekânda. Ayrıca ürünleri muhakkak taze ve lezzetli olmalı. Aşşk Kahve’yi bu anlamda çok başarılı buluyorum (asskkahve.com).

RESTORANLAR

İSKELE RESTORAN, SARIYER
Ragıp Savaş’ın favori mekânları

Denize ve balığa çok düşkünüm. Balık restoranları arasında en beğendiklerimden burası. Bence balık pişirmek zor. İyi pişirip iyi servis edemezseniz hiçbir özelliği kalmaz. Bu mekânda aradığımı buluyorum (rumelihisariiskele.com).

BEYTİ, FLORYA
Ragıp Savaş’ın favori mekânları

Balığın yanı sıra etin de tabağıma gelmeden önce nasıl bir işlemden geçirildiğini bilmek isterim. Hayvanın neyle ve nasıl beslendiği, kesimden sonra nasıl muhafaza ve marine edildiği, son olarak servisi benim için çok önemli. Bu mekânda güvenle et yiyorum. Lezzeti damak tadıma uygun. Servisi de başarılı (beyti.com).

BAR
ANJELİQUE, ORTAKÖY
Ragıp Savaş’ın favori mekânları

Hem restoran hem de gece kulübü olarak iyi bir işletme. Müzikleri iyi. Boğaz manzarasını da unutmayalım (anjelique.com.tr).

Kaynak: Esra ERDOĞAN

YazYaz
Batı Karadeniz'in incisi, Türkiye'nin turizm cenneti oluyor!
GezginGezgin
Düşler adası: Cunda
GezginGezgin
Amerikan okul otobüsünü tekerlekli hostel yaptılar, dünyayı geziyorlar!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en tehlikeli havaalanları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
İstanbul’un birbirinden muhteşem 20 tabiat parkı
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Avrupa'nın orta yerinde iki ilginç hayalet kasaba