GeriSpor Ragbiciler Edirne'de kampta
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ragbiciler Edirne'de kampta

Ragbiciler Edirne'de kampta
refid:15161245 ilişkili resim dosyası

Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Başkanı Şahin Kömürcü, “Ragbi Milli Takımı çalışmalarına destek için İngiltere Milli Takımı antrenörlerini getirdik” dedi.

Kömürcü, ragbi milli takım seçmeleri için Edirne'de kampta bulunan sporcuları ziyaret ederek, takımı çalıştıran İngiliz antrenörler David Boldon ve John Bredley'den bilgi aldı.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Kömürcü, ragbinin Türkiye'de kendisinin federasyon başkanı seçilmesinin ardından önem kazandığını söyledi.

Türk Ragbi Milli Takımı'nın 2016 Brezilya Yaz Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edeceğini ifade eden Kömürcü, şunları kaydetti:
“Ragbi 2016 Yaz Olimpiyatları'na alındı. Bundan dolayı Türkiye'nin değişik kulüplerinden 70 sporcuyu milli takım seçmelerine çağırdık. Ağustos ayından sonra 2016 Olimpiyatlarına kadar her ay düzenli olarak değişik ülkelerin takımlarıyla maç yapmak istiyoruz, bunun için hazırlıklarımız sürüyor. Milli Takımımızı, İngiliz Milli Takımı'nın antrenörleri çalıştırıyor.”

Kömürcü, Edirne'nin ilk Ragbi takımının Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı tarafından oluşturulduğunu belirterek, Edirne Polis Gücü Ragbi Takımının 2011 ragbi liginde mücadele edeceğini belirtti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle