« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ragbi ligleri kuracağız"

Beyzbol Softbol Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Başkanı Şahin Kömürcü, yeni yılda küçükler ve bayanlar ragbi ligleri kuracaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şahin Kömürcü, 2011 yılına ilişkin yaptığı değerlendirmede, geçen yıl ragbi büyükler kategorisinde 2 grupta 13 kulüple lig organizasyonu yaptıklarını belirterek, “Bu yıl büyükler ligi yanında küçükler ve bayanlar ligi de kurmayı planlıyoruz” dedi.

Avrupa Ragbi Şampiyonasında final maçına ev sahipliği yaptıklarını hatırlatan Kömürcü, “İki ülkenin Gürcistan-Rusya siyasi ilişkilerindeki sıkıntıdan dolayı federasyonumuz ev sahipliğinde gerçekleştirilen mükemmel final karşılaşması Trabzon Akçaabat'ta oynandı. Hem güzel bir organizasyon ile ülkemizin reklamını yaparken final maçı için Trabzon'a gelen yaklaşık 7 bin kişinin de şehre ekonomik katkısını sağladık” diye konuştu.

Geçen yıl Güneydoğu Avrupa Beyzbol Federasyonu Başkanlığına ve Güneydoğu Avrupa Softbol Federasyonu Başkanlığına seçilen Kömürcü, şunları söyledi:

“Bizim dönemimizde lisanslı sporcu sayısı ve kulüp sayısı sıfırlardan, yüzlerle ifade edilen rakamlara ulaştı. Aralık ayı başında yapılan Beyzbol ve Softbol Türkiye Şampiyonası'na yaklaşık 800 sporcu katıldı. Bu sayıları her branşta ayrı ayrı daha da artırmayı hedefliyoruz.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler