Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rafet tazminat ödeyecek

  Hürriyet Haber
  24.11.2009 - 10:31 | Son Güncelleme:

  Yargıtay, eski eşi manken Tuğba Altıntop için 'Biz evliyken evli bir adamla ilişkiye girdi' diye suçlayan şarkıcı Rafet El Roman’ı, iddiasını ispatlayamadığı gerekçesiyle tazminat ödemeye mahkûm etti.

  Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, manken Tuğba Altıntop’un, eski eşi, sanatçı Rafet El Roman hakkında açtığı davada, emsal niteliğinde bir karara imza attı. Yargıtay, El Roman ile Altıntop arasında, çocuklarının velayeti nedeniyle yaşanan tartışmalardan kaynaklanan davayı karara bağlarken, tüm evli ve boşanan çiftleri yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Karara konu dava, Altıntop tarafından açıldı. Altıntop, çocuklarının velayetini alan ayrıldığı eşi Rafet El Roman’ın kendisi için yaptığı, “Biz evliyken, evli bir adamla ilişkiye girdi” açıklamasının, kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğunu belirterek, 50 bin lira tazminat istemiyle dava açtı.

  Yerel mahkeme, 10 Nisan 2008’de Altıntop’un tazminat istemini reddetti. Kararda, El Roman’ın bu sözleri, boşanma davası ve çocuklarının velayetine ilişkin davanın hukuksal nedenlerini açıklarken söylediği, hakaret kastı taşımadığı belirtildi. Altıntop kararı temyiz ederek Yargıtay’a taşıdı. El Roman, Yargıtay’a gönderdiği savunmada, sözlerin kendisine ait olmadığını, Altıntop’un evli bir adamla ilişkiye girdiğine yönelik haberlerin basında yer aldığını kaydetti, Altıntop’un bu haberlerden rahatsızlık duymadığını da vurguladı.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı