« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Radyocular indirim bekliyor

Ligin yayın haklarına 2.5 milyon dolar ihale bedeli nedeniyle talip çıkmayınca, ilk hafta radyoda maç dinlenemedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SÜPER Lig’de ilk hafta maçları, geçmiş sezonların aksine hiçbir radyodan canlı anlatılmadı. Bunun sebebi ise, Türkiye Futbol Federasyonu’nun açtığı radyo yayın ihalesinde, radyoların Süper Lig, PTT 1. Lig ve Türkiye Kupası’nın yayın haklarına talip olmamasıydı. Oysa ki ihale bedeli, önceki yıllarda olduğu gibi 2.5 milyon dolardı.

Maç yayınları tekrar başlayacak mı?

TFF tarafından 3 Ağustos’ta yapılan duyuru sonrası, 2012-2013 ve 2013-2014 sezonlarındaki Süper Lig, PTT 1. Lig ve Türkiye Kupası müsabakalarının radyo yayın ihalesi için teklif sunan olmadı. Şimdi gözler, Türkiye Futbol Federasyonu’na çevrildi. Federasyon’dan ihale bedelinde indirim bekleyen radyoların, Süper Lig maçlarını ne zaman yayınlamaya başlayacağı ise tam bir soru işareti haline geldi. ? Fatih Saboviç

İKİ GÖRÜŞ

Ufuk Özerten (TFF Başkan Vekili):

Teklif gelmedi

FEDERASYON olarak ihale ücretinde artışa gitmedik. Rakam daha önce olduğu gibi 2.5 milyon dolar. Ancak bize gelen bir teklif olmadı. Bayramdan  sonra durumun netleşmesini umut ediyoruz.

Mehmet Ayan (Lig Radyo Genel Y.Yönetmeni):

Engelliler için önemli

SOSYAL medya, radyo alışkanlığını azalttı. Ancak radyo, engelliler için halen çok önemli. Şu anki durumun sebebi, radyonun popülaritesini kaybetmeye başlaması ve kâr ihtiyacıdır.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler