İZMİR HABERLERİ

Radyasyon Onkolojisi Merkezi açıldı

DHA
06.04.2018 - 12:02Son Güncelleme :
DHA

TEPECİK Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bornova ek binasında Radyasyon Onkolojisi Merkezi açıldı. Merkezde son teknoloji cihazlar ile İzmir’in yanı sıra Ege Bölgesi’ndeki  kanser hastalarına hizmet verilecek.

Kanser hastalarının ihtiyaç duyduğu uygun fiziki koşullarda tedavi ve takiplerinin yapıldığı merkezde neoadjuvan, advuvan, küratif ve palyatif amaçlı tüm  tümörlerin radyoterapisi (ışın tedavisi) uygulanırken, meme, akciğer, prostat, rektum, mide, pankreas, cilt, lenfoma ve baş-boyun kanseri gibi tüm kanser türlerininin tedavisi gerçekleştiriliyor. Tümörlü dokuya en yüksek radyasyon dozu vererek, sağlıklı dokularda  maksimum koruma sağlayan son sistem cihazlar ile  hastaların daha az yan etki ile daha konforlu bir süreçte tedavileri uygulanıyor. Yoğunluk ayarlı radyoterapi (IMRT), görüntü kılavuzluğunda radyoterapi (IGRT), 3 boyutlu konformal radyoterapi ve halk arasında noktasal atış olarak bilinen steriotaksik radyoterapi gibi seçenekler ile dünya ile eş zamanlı olarak en güncel tedaviler başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Birimde 4 uzman hekim, 3 fizik uzmanı, 3 radyoterapi teknikeri, 1 hemşire, 2 tıbbi sekreter ile hizmet veriliyor.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Radyasyon Onkolojisi Merkezi açıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı