Gündem Haberleri

    Radyasyon kazasına uluslararası inceleme

    Hürriyet Haber
    14.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

    İkitelli'de meydana gelen radyasyon kazasından sonra 4'ü çocuk 16 hasta tedavi altına alınırken Uluslararası Atom Enerji Kurumu'ndan 3 kişilik bir doktor ekibi dün İstanbul'a gelerek incelemeler yaptı.

    Hastanın durumu ciddi

    Önceki gün 1'i çocuk 5 kişinin daha tedavi altına alınmasından sonra hasta sayısı 16'ya yükselirken durumları ciddileşen İlyas Ilgaz, Naki Ilgaz, Murat Ilgaz, Hüseyin Ilgaz ile Kenan Ilgaz acilen başvurulabilecek kemik iliği nakli ameliyatı nedeniyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Özel Servis'e sevk edildiler.

    Öte yandan dün sabah saatlerinde uçakla İstanbul'a gelen Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu eksperlerinden Fransız Prof. Cosset, İngiliz doktor Christopher Sharp, Avusturyalı doktor Van Turai'den oluşan bir ekip olay yerinde incelemeler yaptılar. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bulunan hastalarla ilgili bilgi ve kan örnekleri de alan Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu eksperleri daha sonra uçakla İstanbul'dan ayrıldılar.    Etiketler:
    

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı