« Hürriyet.com.tr
MENÜ

R.Carlos'a büyük tepki

Carlos, yardıma muhtaç çocuklar için yapılan projeden %20 pay isteyince vatandaşlarını çok kızdırdı.

milliyet
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe'nin yeni transferi Roberto Carlos'un Birleşmiş Milletler sponsorluğunda Brezilya'da yardıma muhtaç ve özürlü 7 ile 13 yaş arası çocuklar için oluşturulan bir sosyal projeden yüzde 20 isim hakkı payı alması ülkesi Brezilya'da tartışma yarattı.

Yapılan anlaşmaya göre bu proje için düzenlenecek her oyunun satışından elde edilecek gelirin yüzde 20'si yıldız oyuncuya ödenecek. Roberto Carlos, projenin tanıtımı için tatilini yarıda keserek Brezilya'nın Ribeirao Preto kentine gitti. Bir hafta boyunca bu kente kalacak olan yıldız futbolcu organizasyonun tanıtımı ile ilgili çeşitli konuşmalar yapacak, toplantılara katılacak. Roberto Carlos ardından Fenerbahçe'nin Avusturya'da hazırlık kampına katılacak.

Brezilya'nın 5 büyük şehrinde hayata geçecek olan ve "Ole Brasil" adı verilen projeden ilk etapta 3,5 milyon çocuğun yararlanması bekleniyor.

Ülke basını Roberto Carlos'un yardıma muhtaç çocuklar için oluşturulan bu projeden yüzde 20'lik gibi büyük bir pay almasını eleştirdi. Bu konudaki tepkilere cevap veren Brezilyalı oyuncu ise isminin ve imaj hakkının 4 yıl boyunca bu proje için kullanılacağını belirterek, bu payın normal olduğunu savundu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler