« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Quaresma'ya Lizbon'da silahlı soygun

Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Ricardo Quaresma, Portekiz'in başkenti Lizbon'da silahlı soyguna uğradı.

Övünç ÖZDEM / İSTANBUL (DHA)
SON GÜNCELLEME

Portekiz basınında yer alan haberlerde, sakatlığı nedeniyle Lizbon'da bulunan Quarsema'nın, maske takan 3 silahlı soyguncu tarafından arabasının durdurulduğu ve 25 bin euro nakit paranın yanı sıra bazı değerli eşyaların gasp edildiği belirtildi.

BEŞİKTAŞ'TAN TARAFTARA UYARI

Geçtiğimiz Çarşamba günü saat 00:40'ta yaşanan olayda yaklaşık 44 bin euro zarara uğradığı bildirilen Quaresma ile birlikte arabada Valencia'da forma giyen arkadaşı Miguel'in de olduğu açıklandı.

İki futbolcunun, yaşanan olayın ardından polis merkezine giderek şikayette bulundukları ifade edildi.

"SOYGUNCULAR BANA ZARAR VERMEDİ"

Quaresma, yaşadığı talihsiz olayın ardından bugün Beşiktaş Kulübü'nden yetkilileri arayarak durumunun iyi olduğunu söyledi.

Telefon konuşmasında Quaresma'nın, soygun olayının silahlı kişiler tarafından gerçekleştirildiğini belirttiği, üzerinde bulunan nakit para ve değerli eşyaların soyuncular tarafından alındığını söylediği kaydedildi.

Kendisine zarar verilmediğini de ifade eden yıldız futbolcu, böyle talihsiz bir olay yaşadığı için üzgün olduğunu da ifade etti.

GASPÇILARIN BİRİ YAKALANDI

Beşiktaşlı futbolcu Ricardo Quaresma'yı gasp eden 3 kişiden birinin yakalandığı bildirildi.

Portekiz televizyonunun, savcılık kaynaklarına dayandırarak verdiği haberde, 32 yaşındaki bir kişinin gözaltına alındığı ve cumartesi günü mahkemeye çıkarılacağı bildirildi.

Haberde ayrıca, Lizbon'un Chelas bölgesinde bir arkadaşıyla arabanın içindeyken, silahlı 3 kişi tarafından gasp edilen Quaresma'dan alınan değerli eşyaların ve nakit paranın toplamının 80 bin avroyu bulduğu kaydedildi.

Polisin, şüpheli diğer iki kişinin kimliğini belirlemek ve yakalamak için çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

16 OCAK'TA İSTANBUL'A GELECEK

Öte yandan Beşiktaş'ın 8 Aralık'ta Manisaspor ile oynadığı karşılaşmada sakatlanan Quaresma, o tarihten bu yana sahalardan uzak. Tedavisine ülkesinde devam eden oyuncunun İstanbul'a ne zaman döneceği konusundaki belirsizlik ise son buldu.

Kulüp yetkilileri ile yaptığı konuşmada Quaresma, 16 Ocak Pazartesi günü İstanbul'a döneceğini söyledi. Yıldız futbolcu İstanbul'a döndükten sonra yeniden bir sağlık kontrolünden geçecek ve ne zaman takımdaki yerini alacağı belli olacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz