Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Quaresma sahaya

SAYIN Orman ve Sayın Aybaba kusura bakmasınlar, ben Quaresma’nın oynatılmasından, oynamasından yanayım.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlker Yasin

İlker YASİN

Ben milyon dolarlık uçağı hangarda veya en lüks otomobili garajda tutamam. Politikayı bırakalım, gerçekçi olalım. Eğer parasını tıkır tıkır veriyorsanız, Q7’yi sahaya salmalısınız.
“Alt yapı, alt yapı” diyerek, gençlere kucak açma felsefesindeki Samet Aybaba’yı, Beşiktaş alt yapısından yetişen Orhan yıktı. Gaziantep’te sahaya çıkan 11, Beşiktaş’ın ideal 11’idir. Ne Batuhan, ne Oğuzhan ilk 11’in içinde yer alır. Koşan, yardımlaşan, Fenerbahçe önündeki Marsilya gibi kollektif bir ekip yaratmak isteyen Samet’in Beşiktaş’ında oyunun kaderini değiştirecek yıldız yok.

Her şey Fernandes’e bağlı

Savunma önünde Necip ile Veli... Bir ileride Fernandes var. Şu gerçek görüldü ki; Fernandes futboluyla tavan yapmıyorsa, Beşiktaş’ın kazanması çok zor... Sakat sakat oynayan Fernandes durunca, Beşiktaş da durdu.  Samet ve Hikmet... İki başarılı teknik adam... Dün ilk yarı çok kötü, ikinci yarı daha az kötü bir futbolu sahneye koyan takımların hocasıydılar. Sivok, onca tecrübesiyle havada gözlerini kapamayacak, yüksekten gelen topa yumruk atmayacak, Beşiktaş belki üç puandan olmayacaktı.

Karaman’dan net mesajlar

Olcay, klas bir isim. Devamlılığı olursa, daha iyi performans gösterecek. Maçın ilk golündeki vuruşu mükemmeldi.
Almeida, bir asist ve bir golle, bu takımın tek ve ilk santrforu olduğunu gösterdi.
Dün gece Beşiktaş, Samet Aybaba’nın bize ve herkese anlattığı Beşiktaş’ın çok gerisindeydi. Hikmet Karaman, bir değişim sıkıntısı yaşıyor. Çok klas üç futbolcusunu kaybetti. Yerlerine alınan yok. Bu kadro ile devam edecek. İlk dört hafta bir gol bulan Hikmet Karaman’ın ekibi, Beşiktaş’a üç gol atmayı başardı.
Takımı iyi motive eden, rakibi iyi analiz eden Hikmet Karaman, dün aldığı galibiyetle Beşiktaş cephesini de, Gaziantepspor cephesine de net mesajlar verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler