Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Quaresma referandumu kaybetti

Yerli ve genç oyuncuların tamamına yakını, “Geri dönerse onunla yaşanan sorunlar devam eder. Herkesle kavgalı. Kazandırdığı maç yok denecek kadar az. Onu aramızda istemiyoruz” diye görüş belirtti. Q7’ye tüm kapılar kapandı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ta Quaresma referandumu yapıldı. Başkan Fikret Orman ve Futbol Komitesi, tüm oyuncular ile tek tek görüştü. Portekizli oyuncu için fikir alışverişinde bulundu.

Oyunculara, “Quaresma’nın durumu ortada. Kadroya tekrar alınıp onu tekrar takımda görmek istiyor musunuz?” diye soruldu. Futbolcuların çoğu “İstemiyoruz” fikrinde birleşince tecrübeli oyuncuya af yolu da kapanmış oldu. Futbolculardan sadece Almeida, Quaresma’dan şikayetçi olmazken Fernandes’in kararsız kalışı ise dikkat çekti. Genç ve yerli oyuncuların tamamına yakını Quaresma’nın takımı geçen sezon adeta yalnız bıraktığını ve kötü performansta başrolü oynadığını öne sürerken, “Eğer geri dönerse, aynı sorunları tekrar yaşarız” diye görüş belirttiler.

Takıma geri dönerse sorun olur

YERLİ futbolculardan biri, “Kalitesi ve tekniği tartışılmaz ama takım oyuncusu değil. Geri dönerse sorun olur. Takımda onu görmek isteyen yok. Sorumluluk nedir bilmiyor. Bugüne kadar hep kendine oynadı. Kritik maçlarda ortaya çıkmadı. Herkesle kavga etti” yorumu yapması dikkat çekti. Oyuncularla yapılan görüşmenin sonucu teknik direktör Samet Aybaba’ya iletildi. Zaten Portekizli yıldızı takımda görmek istemeyen Aybaba da oyuncularının kendisi gibi düşündüğünü görünce memnun oldu.

Bir yıl daha oynamak istiyor

Quaresma ile yarın bir araya gelecek olan başkan Fikret Orman ve yöneticiler, Portekizli’den bir an önce kendine kulüp bulmasını isteyecek. Q7 ise 2013 yılına kadar sözleşmesi olduğundan bir yıl daha Beşiktaş forması giymek istiyor. Quaresma’nın bu talebini yönetime ileteceği ve af isteyeceği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler