« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Quaresma protestosu

Beşiktaş'ın bu akşam saat 18.30'da Nevzat Demir Tesisleri'nde basına ve taraftara kapalı gerçekleştirdiği antrenman öncesi 100 kadar Siyah-beyazlı taraftar, Ricardo Quaresma'nın A Takıma alınmamasını protesto etmek için tesislere geldi.

ÖVÜNÇ ÖZDEM - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Tezahüratlar yapan grup, yaktıkları meşalelerle bir süre tesis kapısında beklediler. Tesisin girişine pankart asan taraftarlar, Beşiktaş Yönetim Kurulu'na da bir anlamda mesaj gönderdi. Pankartta, "Quaresma'yı verin Baros'u alın, Fernandes'i verin Yekta'yı alın, Sivok'u verin Gökhan Zan'ı alın" ifadeleri yer aldı.

Ayrıca, "Fenerden, cimbomdan topçu almayın, taraftarı çıldırtmayın, yeter artık Samet Hoca, dönsün artık Quaresma" tezahüratı ile teknik direktör Aybaba'ya da mesaj gönderdiler.

Yaklaşık 2 saat tesislerin kapasında bekleyen taraftar grubu, Samet Aybaba ile görüşüp antrenman yapan oyunculara destek vermek için içeri girmek istediklerini belirttiler. Ancak bu istekleri kabul edilmedi. Çevik Kuvvet'in tesislerin önüne gelip bir süre beklemesine rağmen taraftarlara müdahale yapılmadı. Antrenmanın bitmesinin ardından tesislerden arabalarıyla çıkan oyunculara sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar daha sonra dağıldı.

TARAFTARLAR ŞEHİTLERİ ANDI

Beşiktaşlı taraftarlar Ramazan Bayramı'nın 3. gününde şehitleri andı...

İstanbul Edirnekapı'da bulunan Edirnekapı Kara Şehitliği'nde bir araya gelen yaklaşık 300 kadar Siyah-beyazlı taraftar, şehitlikte okunan duaların ardından yaptıkları basın açıklamasıyla terörü lanetlediler.

Okunan dualar ve basın açıklamasının ardından taraftarlar, son dönemde vatani görevini yaparken şehit olan askerlerimizin isimlerini tek tek okuyarak hep bir ağızdan 'Burada' diyerek, teröre olan tepkilerini ifade ettiler. Yaklaşık yarım saat süren anma töreni ve basın açıklamasının ardından tören sona erdi.

Quaresma protestosu


Bunları da Beğenebilirsiniz