« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Quaresma Pektemek'i istemedi

Beşiktaş’ta Portekizli oyuncuların takım içerisindeki ağırlığının arttığı yönündeki düşünce her geçen gün kuvvetlenirken, bu konuda başı çeken futbolculardan Quaresma’nın, ligin ilk haftasında yapılan Eskişehirspor maçı öncesi Mustafa Pektemek’le kavga ettiği ortayı çıktı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Portekizli futbolcu, Mustafa’yı maç kadrosuna ve takım otobüsüne aldırmak istemedi. Ancak yetkililerin müdahalesiyle Pektemek, kadroya girdi.

TAKIM İÇERİSİNDE TEKNİK DİREKTÖR EDASIYLA DOLAŞIYOR

Konuyla ilgili olarak Radyospor’dan Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Beşiktaş’ın eski futbol şube sorumlusu Celal Kolot, “Portekiz çetesinin ağırlığı Beşiktaş’ta öyle bir arttı ki, Quaresma, Eskişehirspor maçından önce kavga ettiği Mustafa Pektemek’ takım otobüsüne almak istememiş. Antrenör yardımcı aktör gibi davranıyor. İdare ediyor şu anda…  Quaresma, takım içerisinde bir teknik direktör edasıyla hareket ediyor. İstediği kararları aldırabiliyor. 1960’lı yıllarda bazı futbolcular, sevmedikleri futbolcuların gelmesi durumunda ‘bunu istemiyorum, almayın’ derlerdi. Quaresma da şu anda aynısını yapıyor” dedi.

FERRARI İKİNCİ DEL BOSQUE VAKASI OLUYOR

Ferrari konusuna da değinen Kolot, “Ferrari’nin menajeriyle konuştum. İkinci Del Bosque davası geliyor. CAS’a 10 buçuk milyon euroluk tazminat davası açtılar. Büyük bir tehlike Beşiktaş’ı bekliyor. Dava sonuçlandıktan sonra belki Beşiktaş’ın UEFA’dan alması gereken para bloke edilebilir” diye konuştu.

EDU’YU SAMSUNSPOR ALMADI, MAALESEF BEŞİKTAŞ’A VERDİLER

Celal Kolot, “Edu’yla ilgili iki menajerle konuştum. 4 sene kulüp bulamamış, Brezilya’ya dönmüş, sonra yine Bochum’a dönmüş. Zaten attığı gol sayısı belli. Samsunspor’a önerilmiş, Samsunspor,’ben bu futbolcuyu ne yapayım’ diyerek, senelik 400 bin euro, sıfır bonservisle almamış. Fakat Beşiktaş maalesef aldı. Yanlışlıklar devam ediyor. Almanlar para almıyor. Portekiz çetesi belli. Brezilyalılar ayrı. Zavallı Guti İspanyol olduğu için Portekizlilerin dışında kaldı” diye konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz