« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Quaresma ile ilgili görüşmeler devam ediyor

Beşiktaş yönetimi yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına yaklaşık bir ay önce başlamış ve Inter'in Portekizli oyuncusu Ricardo Quaresma'yı takımlarına kazandırmak için İtalya'ya giderek görüşmelerde bulunmuşlardı.

ÖVÜNÇ ÖZDEM - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Bugüne kadar bu konu ile ilgili somut bir gelişme olmasa da Inter ve Beşiktaş kulüpleri arasında görüşmelerin sürdüğü biliniyor.

Siyah Beyazlı taraftarlar da Quaresma'yı takımlarında görmek istediklerini Beşiktaş-Manisaspor maçında yaptıkları tezahüratlarla dile getirmişlerdi.  

Ancak yaşanan bu gelişmelere rağmen yönetim ve teknik direktör Mustafa Denizli arasında Quaresma transferi ile ilgili fikir ayrılığı olduğu basına sızdı. Tecrübeli teknik adamın bu transfere çok sıcak bakmadığı ve Quaresma'nın takıma yararlı olmayacağı konusunda görüş bildirdiği ifade edilirken, özellikle Beşiktaş futbol komitesi başkanı Serdal Adalı ve üye Cengiz Zülfikaroğlu'nun Denizli'nin bu görüşü karşısında transferden vazgeçebilecekleri dile getirildi.

Son iki gündür yaşanan bu gelişmelerin ardından bir açıkalama yapan Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı, teknik direktörleri Mustafa Denzili ile aralarında yaşanan görüşmelerin ve fikir alış-verişlerinin farklı yönlere çekilerek, durumun büyütüldüğünü ifade etti.

Adalı konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Biz futbol komitesi olarak Beşiktaş'ın önümüzdeki sezon başarılı olması için göreve geldiğimiz günden bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hem iç, hem de dış transferde hareketli günler yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Tabii ki bu çalışmalarımızı yaparken teknik direktörümüz Mustafa Denizli ile sürekli temas halindeyiz. O'nun görüşünü almadan hareket etme taraftarı değiliz. Son günlerde de özellikle Quaresma konusunda görüştük. Hocamız da bu transfer ile ilgili fikrini ve düşüncelerini bizimle daha önce olduğu gibi yine paylaştı. Sayın Denizli de bizim gibi Beşiktaş'ın menfaatlerini korumak ve en doğru transferi yapmak için çaba harcıyor. Ancak futbol komitesi ve Denizli arasında çok büyük fikir ayrılıkları olduğu, hatta tartışmalar yaşadığımız tamamen hayal ürünüdür. Biz devamlı görüşüyoruz ve transfer çalışmamız sürüyor. Ayrıca Quaresma transferi ile ilgili temaslarımızı sonlandırmadık. Hala İtalyan yetkililer ile temas halindeyiz. Sayın Denizli ile yaptığımız görüşmelerin aramızda sıkıntı varmış gibi yansıtılmasına anlam veremiyorum."

Öte yandan İspanya Milli takımı teknik direktörü Del Bosque'nin açıkladığı 30 kişilik hazırlık dönemi kadrosunda yer alan Guiza, 23 kişiye inecek Dünya Kupası kadrosunda kalacağına inanıyor. İspanya milli takımında yedek oturan ancak görev verildiğinde etkili olan Guiza, "Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşayıp, sonra da Dünya kupasını kaldırmak için vargücümle çalışacağım" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz