« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Quaresma: 'Evlat yuvaya geri döndü'

3 yıl aradan sonra Beşiktaş'a yeniden dönen Quaresma, katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Beşiktaş'a olan sevgisini 'Aşk' olarak tarif eden Quaresma, "Evlat yuvaya geri döndü" diyerek taraftara şampiyonluk sözü verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'a ve İstanbul'a yeniden döndüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen Quaresma, "Yuvama geri döndüm. Bana da artık çok çalışıp şampiyon olmak düşüyor. Bütün İstanbul'u siyah-beyaz yapmak istiyorum" diye konuştu.

"YENİ BİR DEFTER AÇTIK"
Transfer sürecine değinen yıldız oyuncu, "Ayrıldığım tarihten itibaren geri dönmem konusunda istek vardı. Başkanımız transferim sürecinde çok ilgi gösterdi. Taraftarın da yoğun isteği sonrası geri döndüm. Başkanımızla oturduk, yeni bir defter açtık. Geri döndüğüm içinde çok ama çok mutluyum. İyi ki Beşiktaş'tayım" dedi.

Quaresma: Evlat yuvaya geri döndü

"BEŞİKTAŞ AŞK..."
Beşiktaş'a olan sevgisini 'Aşk' diye tarif eden Quaresma, "Dünyanın en büyük takımlarında futbol oynadım ama gönlüme giren iki tane takım oldu. Biri Beşiktaş diğeri de Porto. Porto'ya gittikten sonra da Beşiktaş'ın maçlarını izlemeye devam ettim. Şu anda da geri döndüm. Beşiktaş'ı yuvam gibi görüyorum ben. Biliyorum ki onlar da beni evladı gibi görüyor. Evlat, yuvaya geri döndü diyelim" ifadelerini kullandı.

"BİTİK DURUMDAYDIM"
Beşiktaş'tan ayrılık sürecine açıklık getiren Quaresma, "Mutlu olduğum yerden ayrıldığımda çok sinirliydim. Bitik bir durumdaydım. Çok şükürler olsun mutlu olduğum yere geri döndüm. Beşiktaş gibi takımlarda birçok oyuncu gelir gider önemli olan Beşiktaş'tır" ifadelerini kullandı.

"İNÖNÜ HER ZAMAN AYNI KALACAK"
"Zor bir lig bizi bekliyor" diyen Portekizli yıldız, "Rakiplerimiz önemli transferler yaptı. Fakat biz şampiyon olacağız. İnönü'de büyük mutluluklar yaşadım ama şampiyonluk görmedim. Başka statta oynamak bizi etkilemeyecektir. Yeni stat zaten aynı yere yapılıyor. Taraftar aynı taraftar. Benim için İnönü Stadı her zaman hep aynı kalacak" şeklinde konuştu.

Quaresma: Evlat yuvaya geri döndü

"ONA BAKINCA GENÇLİĞİMİ HATIRLIYORUM"
Gökhan Töre'nin büyük bir oyuncu olduğunun altını çizen yıldız oyuncu, "Büyük yetenek ve sağlam bir karakteri var. Ona bakınca gençliğimi hatırlıyorum. Önünde uzun bir yol var. Çok başarılı olacağına inanıyorum. Takım olarak baktığımız zaman ise her futbolcumuzun ayrı özellikleri var. Çok iyi bir takımız. Bu sezon güzel şeyler yapacağız" diye konuştu.

7 NUMARAYI NEDEN GİYMEDİ?
Bu sezon 17 numaralı formayı giyecek olan Quaresma, "7 en sevdiğim numara fakat takımda o formayı giyen bir arkadaşım vardı. Numara için arkadaşımı kırmaya gerek yoktu. Hangi numarayı giyersek giyelim Beşiktaş'ın başarısı için ter dökeceğiz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz