« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Q7'yi verelim Baros'u alalım

Beşiktaş Başkanı: “Ben bu takasın gerçekleşmesinden yanayım. Ama yönetici arkadaşlarım bana karşı. Kulübün çıkarı için göndermeyeceğim futbolcu yok.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

EŞİ ve kızları ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde tatil yapan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yeni sezon öncesi çarpıcı mesajlar verdi. ABD’de gerçekleştireceği bir haftalık Miami gezisi öncesi ailesiyle belirlediği ilk durak olan New York’ta sorularımızı yanıtlayan Başkan Orman, Samet Aybaba, Quaresma’nın geleceği, İnönü Stadı ve kulübün borçları ile ilgili dikkat çekici ifadeler kullandı. Hürriyet’e özel açıklamalarda bulunan Başkan Orman, camia olarak çok önemli virajlardan geçtiklerini söyledi ve ekledi: “Şimdi zaman, kenetlenme zamanı...”

‘Quaresma takımdan ayrı bir takım daha yarattı’

İŞTE Başkan Fikret Orman’ın, Hürriyet aracılığıyla siyah beyazlı taraftarlara verdiği mesajlardan satırbaşları;
- Baros-Quaresma takasından yanayım. Ama yönetici arkadaşlarım bana karşı.... Galatasaray, Baros ve biraz nakit ödeme karşılığında Quaresma’yı bizden istedi. Ancak yöneticileri-mizin, ‘Bu oyuncu ya orada başarılı olursa, bunu nasıl açıklarız’ endişesi var. Bu oyuncu nerede başarılı olmuş ki? Gittiği hiçbir takımda bekleneni verememiş. Bu saatten sonra Galatasaray’da mı başarılı olacak? Samet Aybaba ile birlikte kararımız en başından beri net. Quaresma takıma dönmeyecek. Yüksek ücreti, disiplinsizliği ve iki takım yaratması bu karardaki başlıca etkenler...

‘Doğru teklif gelirse, Fernandes’i de gönderebiliriz’

Beşİktaş’ın çıkarına olacaksa hiçbir oyuncuyu satmaktan çekinmem. ‘Fernandes için 12 milyon dolar teklif var’ diye yazılıyor. Keşke doğru olsa... Hemen satarım. Bir dakika düşünmem. 1 Milyar dolara sadece bir şampiyonluk geldi. Her şey para ile olmuyor. 10 yılda transfere 1 milyar dolar harcamışız. Kime ödenmiş bu paralar? Carew, Ferrari, Ailton gibi isimlere. Büyük oyuncu diye aldığımız kimden memnun kaldık? 10 yılda gelen sadece bir şampiyonluk. Herşey para ile olmuyor. Sadece Quaresma transferi için 25 milyon Euro ödüyoruz. Bu para ile stadın inşaatına başlardık.

Stat planını ben çizdim

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman, taraftarlara bir de stat müjdesi verdi. Başkan Orman, “Yeni stadımız Berlin Olimpiyat Stadı gibi olacak. Planını kendim hazırladım. Çizimleri yakında yayınlayacağız. Artık, önünde hiçbir engel yok. Bu stadı kendi imkanlarımızla yapacağız. Yap-işlet-devret modeli bize uymaz. Para kazanacağız diye bekleyemeyiz. Kredi alıp yapmak bizim daha çok işimize geliyor. Stat gelirlerinden dolayı Galatasaray ve Fenerbahçe’den yılda 40 milyon dolar gerisindeyiz. Düne kadar 6 bin 63 kombine sattık. 8 milyon lira cebimize girdi. Rakiplerimizin çok gerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Bir forvet alacağız

“Kadromuza bir santrafor daha katmak istiyoruz. Bir de kriterle-rimize uygun bir sağ açık arıyoruz. Bütçemize uygun olmasını istiyoruz. Şartlar bütçemize uygun olduğu taktirde olacak. Ödeyebileceğimiz ücretleri veriyoruz. Herkes zamanında parasını alacak. Oyuncular takım içinde parasını adaletli olarak alacak.”

HÜRRİYET 8 GÜN ÖNCE HABERİ DUYURMUŞTU

BEŞİKTAŞ ve Galatasaray’ın Ricardo Quaresma ile Milan Baros takası konusunda görüşme gerçekleştirdiğini Hürriyet, 10 Ağustos Cuma günü ‘O takasın şifreleri’ başlıklı haberle okurlarına iletmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler