Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Q7'yi başına silah dayayıp soydular

Beşiktaş'ın Portekizli yıldız futbolcusu Quaresma, arabada arkadaşıyla sohbet ettiği sırada maskeli 3 kişinin saldırısına uğradı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ta bir süredir sahalardan uzak kalan Ricardo Quaresma, ülkesinde hırsız şoku yaşadı. Halen sakatlığının tedavisi için Portekiz’de bulunan yıldız futbolcu, silahlı bir grup tarafından soyuldu. Siyah beyazlı oyuncunun, tam 80 bin Euro’luk değerli eşya ve parası hırsızlar tarafından götürüldü.

Portekiz’in “Correo de la Manana” gazetesinin dün verdiği haberde,  Quaresma’nın başkent Lizbon’un yakınlarındaki Chelas adlı bir yerleşim yerinde arkadaşını ziyaret ettiği sırada soyulduğu bildirildi. Verilen bilgilerde, gece yarısı arkadaşının evinin önüne Audi R8 marka  arabasıyla gelen Beşiktaşlı futbolcunun, arabada arkadaşıyla sohbet ettiği sırada, maskeli 3 kişinin saldırısına uğradığı belirtildi.

/images/100/0x0/55eb12c1f018fbb8f8a948fe

Karakola gidip suç duyurusunda bulundu

SALDIRGANLARIN, soygun sırasında Q7’nın başına silah dayadığı, üzerindeki tüm değerli eşyaları ve paraları istediği yazıldı. Portekiz’de de büyük yankı uyandıran olay anında, siyah beyazlı futbolcu ile arkadaşının büyük panik yaşadıkları ifade edildi. Üzerinde taşıdığı ve hırsızlar tarafından çalınan mücevher, yüzük ve saat ile yaklaşık 8 bin Euro parası da alınan Q7’’nin toplam kaybının 44 bin Euro’yu bulduğu belirtildi.

Beşiktaş’ın yıldızı, ilk şoku atlattıktan sonra hemen karakola başvurdu. Polis de  Quaresma’yı gasp eden 3 kişiden birinin yakalandığını bildirildi.

Beşiktaş Kulübü’nü arayarak ‘iyiyim’ dedi

ÖTE yandan yaşadığı talihsiz olayın ardından dün Beşiktaş Kulübü’nden yetkilileri arayan Portekizli futbolcu, durumunun iyi olduğunu söyledi. Buna karşılık morali bozuk olan Quaresma “Böyle talihsiz bir olayın içinde bulunmak beni üzdü” dedi.

Beşiktaş’ın yarın oynayacağı Bursaspor maçında da forma giyemeyecek olan Quaresma, salı günü İstanbul’a gelecek. Ülkesindeki tedavisi büyük oranda tamamlanan Portekizli yıldızın, düz koşulara başladığı ve kısa süre içinde oynamaya başlayacağı kaydedildi.      

Üzerinde servet taşıyor

QUARESMA’nın takılara düşkünlüğü herkes tarafından biliniyor. Portekizli futbolcu, hepsi birer servet niteliğindeki kolye, yüzük ve küpe gibi aksesuarlarını üzerinde taşımayı seviyor.  Hatta daha önce basın toplantılarına bile yüzük, kolye ve küpe gibi değerli mücevherlerle katılan Portekizli yıldız tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Q7’nin pahalı takı ve aksesurlara düşünlüğü sık sık haber konusu olmuştu.

Cebinde hazine var

Telefonu: Pırlanta kaplı. Değeri 20.000 Euro.

Kolyesi: De Beers. Değeri 55 bin Euro.

Çantası: Louis Vuitton 4 bin dolar. 

Saati: Franck Müller. Değeri 120 bin Euro.

Yüzüğü: Pırlanta özel yapım. Değeri 15 bin Euro.
 
Küpesi: Cenevre yapımı. Değeri 15 bin Euro.

Soyulan ünlü sporcular

- Selçuk/F.Bahçe (evi)
- Caner/F.Bahçe (evi)
- Gerrard/Liverpool (evi)
- Crouch/Liverpool’dayken (evi)
- Reina/Liverpool (evi)
- A.Santos/Arsenal (evi)
- Walcott/Arsenal (evi)
- Sneijder/Inter (yazlığı)
- Lauren/Arsenal (saati)
- Nadal/tenisçi (saati) 
- Ferreira/Chelsea (arabası)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler