« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Q7'nin biletini kesen söz

Başkan Fikret Orman Quaresma’nın adını bile anmadan gönderileceği sinyalini verdi.Siyah beyazlıların başkanı, “Hocamız Fernandes ile Almeida’yı takımda tutmak istiyor. Bu oyuncuları kesinlikle satmayı düşünmüyorum” diyerek diğer Portekizli yıldızını yeni sezonda düşünmediğini ortaya koydu.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ ile Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma’nın yolları ayrılıyor. Başkan Fikret Orman, Fernandes ve Almeida’yı takımda tutacaklarını söylerken, adını bile telaffuz etmediği Q7’yi gözden çıkardı.

Avcılar Beşiktaşlı Taraftarlar Derneği’nin organize ettiği kahvaltıda gazeteciler ile bir araya gelen Orman, futbolcular hakkında “gidecekler” diye bir açıklama yapmadığını ve bu konuda kararları Samet Aybaba’nın verdiğini belirtti. Ancak Orman, “Futbolcularla alakalı bir defa iyi niyetle bir laf söyledim. Bununla alakalı 150 tane spekülasyon oldu. O da Rüştü’yle alakalıydı. Oyuncularla ilgili bütün kararı teknik heyet verir. Hocamız Fernandes ile Almeida’yı kesinlikle takımda tutmak istiyor. Bu oyuncuların bizimle 2 senelik kontratı var ve ben de kesinlikle satmayı düşünmüyorum” diye konuştu.

Burada kimse hayrına oynamıyor

BEŞİKTAŞ’ın profesyonel bir takım olduğunu ve burada kimsenin hayrına oynamadığını sözlerine ekleyen Fikret Orman şunları söyledi: “Beşiktaş’ta herkes bir ücret karşılığında oynuyor. Beşiktaş’ın bütçeleri var. İlk geldiğim gün söylediğim lafları hatırlayın. Beşiktaş ödeyemeyeceği borcun altına girmeyecek. Ödeyemeyeceği borçlanma yapmayacak. Çok sempatik olmayan, belki insanların gözüne hoş gözükmeyen işler de yapabiliriz. Ancak bu yükü kaldırmamız gerekiyorsa üzerimize düşeni yapacağız.

Beşiktaş formasının yeri ilk 3’tür

Beşiktaş’ın 1996’dan itibaren iki şampiyonluğu var. Sadece Yıldırım Demirören döneminde milyar dolara varan harcamamız var ama bir şampiyonluğumuz var. Yani para harcama ile bir şey yapamamışız. Beşiktaş taraftarına taahhüdümüz şudur. Metin, Ali, Feyyaz ruhunu geri getireceğiz. Böyle bir çalışma yapıyoruz. O ruhta olmayan herkes Beşiktaş Kulübü’nden gidebilir. Beşiktaş formasının olacağı yer ilk 3’tür. Müthiş bir hocamız var. Çok iyi işler yapacağız. 1 Eylül’e kadar transfer sezonu devam ediyor. Daha önümüzde iki ay var.’’

Stat konusu bu hafta çözülür

AVCILAR Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci’nin Beşiktaş’ın maçlarını Avcılar Stadı’nda oynaması önerisine teşekkür eden Orman, “Biz Avcılar’da oynamak isteriz ancak bizim karar şeklimiz Beşiktaş’ın menfaatleri doğrultusundadır. Oynayacağımız stat şehre en yakın yerde olmalı. Stat sorunumuz inşallah bu hafta çözülecek” karşılığı verdi.

Dayanıklılık testinden geçtiler

BEŞİKTAŞ Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarını dün sabah yaptığı antrenmanla sürdürdü. BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde basına kapalı gerçekleştirilen sabah antrenmanında, siyah-beyazlıların 5 grup halinde salonda kuvvet ve dayanıklılık testinden geçtiği bildirildi. Siyah beyazlılar günün ikinci antrenmanını ise akşamüstü yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz