« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Q7 yine 'feda' demedi

Beşiktaş'ta bir türlü çözülemeyen Ricardo Quaresma sorununda dün akşam saatlerinde yeni gelişmeler yaşandı.

ÖVÜNÇ ÖZDEM - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME
İki gün önce 10 günlük iznin ardından İstanbul'a dönen Quaresma'nın, dün Nevzat Demir Tesisleri'nde yaptığı antrenman sonrası futbol komitesi yetkilileri ile bir araya geldiği öğrenildi. Futbol komitesi bir süre önce yaptığı yıllık ücretini indirip yeni mukavele yapılması teklifini yinelerken, Quaresma'dan yine olumsuz yanıt aldı.

Ücretinde indirime gitmeyeceğini yineleyen Portekizli futbolcu için daha sonra teknik direktör Samet Aybaba ile görüşen komite, tecrübeli teknik adama son durum hakkında bilgi verdi. Aybaba görüşmede Quaresma'nın yeni şartlarda bir mukaveleyi kabul etmesi halinde bile takımda yer almasının çok zor olduğu belirtildi. Ayrıca takım içinde birçok futbolcunun Quaresma ile aynı takımda oynamak istemediklerini komiteye ileten Aybaba, bu durumun problem yaratacağının altını çizdi.

Yaşanan bu gelişmeler sonrası Quaresma ile yeniden görüşen futbol komitesi yetkilileri Portekizli oyuncuya son durum hakkında bilgi verdiler. Samet Aybaba'nın kendisi hakkındaki düşüncelerini öğrenen Quaresma'nın, komiteden bir süre zaman istediği ve kısa bir süre içinde kararını vereceğini dile getirdiği kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz