Dünya Haberleri

DÜNYA

  Putin'in gizli sarayını o ortaya çıkardı

  Derleme: hurriyet.com.tr / DIŞ HABERLER
  27.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  WikiLeaks'in Rus versiyonu olan RuLeaks, Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in Karadeniz kıyısında inşa ettirdiği iddia edilen gizli sarayına ait fotoğraflar yayımladı.

  İŞTE ESRARENGİZ İŞÇİNİN ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLAR

  Değeri 1 milyar doları bulan sarayın fotoğrafları, malikânenin inşaatında çalışan bir işçi tarafından sızdırıldı.

  RuLeaks, yayımladığı fotoğraflarda sarayın çeşitli bölümlerinde poz veren işçinin yüzünü siyah bantla kapattı.

  RuLeaks, Rus lidere ait olduğu iddia edilen malikâne ile ilgili haberi geçtiğimiz hafta “İşte Putin’in sarayı” başlığıyla vermişti. Haberde RuLeaks, “Putin istediği kadar inkâr etsin. Biz Praskoveyevka mevkiindeki İtalyan stilindeki sarayın birçok Rus iş adamının ‘gönüllü’ hibeleriyle yasadışı yoldan Putin için inşa edildiğini biliyoruz” ifadelerine yer verilmişti.

  "KAÇAK İŞÇİ ÇALIŞTIRDILAR"               

  Sarayın inşaatında çalıştığını iddia eden bir kişi ise bir Rus internet sitesine yaptığı açıklamada, çok sayıda Çinli'nin milyar dolarlık mâlikanenin yapımında kaçak işçi olarak çalıştırıldığını söyledi.

  İsmi açıklanmayan şahıs, kendisinin de askerlik hizmetini yerine getirirken, sarayın inşaatında çalıştığını belirtti ve özel güvenlik tarafından her hareketleri dikkatle izlenen işçilerin fotoğraf çekmesine de izin verilmediğini ifade etti. Rusya'da orduda hizmet eden vatandaşlara sık sık kamu binalarının inşasında da görev veriliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı