Dünya Haberleri

DÜNYA

  Putin'e youtube'dan seslendi işten atıldı

  A.A
  09 Kasım 2009 - 18:26Son Güncelleme : 09 Kasım 2009 - 18:33

  Rusya'da emniyet görevlileri arasında yaygın olduğunu ileri sürdüğü usulsüzlüklerin soruşturulması için You Tube'da yayımlanan videosu aracılığıyla Başbakan Vladimir Putin'e çağrıda bulunan Rus polis memuru işten atıldı.

  İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Oleg Yelnikov yaptığı açıklamada, polis memuru Aleksey Dimovski'nin meslektaşlarına hakaret ve iftirada bulunduğunu, bu nedenle görevine son verildiğini belirtti.

  Sözcü, bu polis memurunun, Federal Soruşturma Komitesi'nin kararına bağlı olarak yargıya sevk edilebileceğini de kaydetti.
  Dimovski'nin videosu You Tube'a konduğu Perşembe gününden itibaren büyük ilgi çekti ve polisteki görevi kötüye kullanma, yolsuzluk tartışmalarını alevlendirdi. Dimovski'nin izleyici sayısı bugün itibariyle 700.000'e ulaştı.

  Karadeniz'deki liman kenti Novorrossisk'te görevli olan memur Dimovski, videoda Putin'e seslenerek, "asıl görevinin masum insanları korumak olduğunu, ancak bu görevini asla yerine getiremediğini" belirterek, "Çünkü polis gerçek suçluları yakalayamıyor. Bu eksikliği örtbas etmek için de üstlerimiz astlara, masum insanlara karşı suç uydurmaları yönünde emir veriyor" diyor.

  Putin'den, "Rusya çapında bağımsız bir soruşturma başlatmasını" isteyen Dimovski, hafta sonu tatili yapmadan, ayın tüm günleri zorla çalıştırıldığını, bu nedenle ikinci karısından da boşandığını belirtiyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı