Dünya Haberleri

  Putin: Moskova saldırısı Çeçenlerin işi değil

  Derleme: hurriyet.com.tr / DIŞ HABERLER
  26.01.2011 - 16:48 | Son Güncelleme:

  Rusya Başbakanı Vladimir Putin, başkent Moskova'daki Domodedovo Havaalanı'nda önceki gün 35 kişinin ölmesine yol açan terörist saldırının Çeçenistan ile bir bağlantısının olmadığını söyledi.

  Putin, bugün Moskova'da gazetecilere yaptığı açıklamada, "Elimizdeki ilk bilgilere göre bu terörist eylemin Çeçenistan ile bir ilişkisi yok" ifadesini kullandı.

  Domodedova Havaalanı'ndaki saldırının sorumluluğunu şu ana kadar kimse üstlenmezken, Rus basını eylemin Çeçenistan veya "Nogay Tugayı" adlı bir örgütle bağlantılı olabileceğini öne sürmüştü.

  Rus "Life.ru" adlı internet haber portalı ise Rus istihbarat servislerinin geçen ay Türkiye, İran ve Gürcistan üzerinden 5 militanın Rusya'ya geçeceği ihbarı aldığını ileri sürmüştü. Haberde, Rus istihbarat servislerinin, aralık sonunda veya ocak içinde terörist saldırı hazırlıkları konusunda bilgisinin bulunduğu iddia edilmişti.

  Putin'in bu sözleri, gözlerin, Rusya'nın sorun yaşadığı diğer Kuzey Kafkas bölgeleri İnguşetya ve Dağıstan'a çevrilmesine neden oldu.

     İŞTE OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER / WEB TV 

  SALDIRININ YASINI TUTAN RUSYA'DA BAYRAKLAR YARIYA İNDİ / FOTO GALERİ 

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı